رئیس پلیس راهور فراجا:

جریمه‌های رانندگی از اول تابستان اعمال می‌شود

رئیس پلیس راهور فراجا از ابلاغ مبلغ جدید جریمه‌های رانندگی از سوی دولت خبر داد و گفت: نرخ‌های جدید از ابتدای تیر ماه اجرایی می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی انقلاب نیوز، سردار سید تیمور حسینی روز چهارشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار انتظامی ایرنا درباره جزییات افزایش مبلغ جریمه‌های رانندگی اظهار داشت: افزایش مبلغ جرایم راهنمایی و رانندگی از سوی سرپرست ریاست جمهوری برای اجرا ابلاغ شد و در چند روز اخیر در روزنامه رسمی منتشر می‌شود و احتمالا از اوایل تیر جریمه‌های رانندگی با مبلغ جدید اعمال می شود.

وی خاطرنشان کرد: هر مصوبه هیات دولت که علاوه بر تکلیف برای دستگاه‌های دولتی برای مردم هم تکلیفی را ایجاد کند، حتما باید در روزنامه رسمی هم منتشر شده و بعد از ۱۵ روز قابلیت اجرا دارد.

رئیس پلیس راهور فراجا افزود: سامانه اجرائیات پلیس هم باید با نرخ‌های جدید به‌روزرسانی شود که این اقدام در حال پیگیری و انجام است.

به گزارش ایرنا، محمد مخبر سرپرست ریاست جمهوری روز گذشته سه شنبه ۱۵ خرداد، مصوبه هیات وزیران در خصوص اصلاح نرخ جرائم رانندگی را به سه وزارتخانه کشور، دادگستری و راه و شهرسازی ابلاغ کرد.

براساس این گزارش، هیات وزیران در جلسه دوم خرداد ۱۴۰۳ به پیشنهاد وزارتخانه‌های دادگستری، کشور و راه و شهرسازی و به استناد ماده (۲۱) قانون رسیدگی به تخلفات رانندگی مصوب ۱۳۸۹ و ماده (۲۸) اصلاحی قانون مجازات اسلامی مصوب ۱۳۹۹، عناوین و جریمه‌های تخلفات مربوط به حمل و نقل و عبور و مرور در تمامی نقاط کشور و مناطق آزاد تجاری - صنعتی را تعیین کرد.
انتهای پیام/
http://enghelab-news.ir/8958
اخبار مرتبط

نظرات شما