دستگیری عناصر تروریستی در ایام انتخابات و ناکامی ضدانقلاب در پروژه ۱۰۰۰ میدان

معاون امنیتی انتظامی وزیر کشور در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس به تشریح راهبردها و اقدامات ناکام دشمنان و معاندین در ایام انتخابات پرداخت.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی انقلاب نیوز، سید مجید میراحمدی معاون امنیتی انتظامی وزیر کشور و رئیس کمیته امنیت ستاد انتخابات در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس با اشاره برگزاری چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری به تشریح مطالبی درباره مسایل امنیتی انتخابات و اقدامات و راهبردهای دشمنان و معاندین در ایام انتخابات پرداخت.

۵ راهبرد دشمن و ضدانقلاب در انتخابات

میراحمدی در ابتدای این گفت و گو درباره این سوال که دشمنان در انتخابات ریاست جمهوری چه راهبردی را داشتند، گفت: جریان معاند و ضدانقلاب و در کل دشمنان نظام و انقلاب و مردم در این انتخابات چند راهبرد را تعیین کرده بودند.
وی اضافه کرد: راهبرد اول آن‌ها بحث تحریم انتخابات و راهبرد دوم هم، بحث نفوذ در ستادهای انتخاباتی کاندیداها بود.میراحمدی یادآور شد: راهبرد سوم دشمن و جریانات ضدانقلاب تلاش برای ایجاد دوقطبی سازی‌های کاذب بود.رییس کمیته امنیت انتخابات گفت: راهبرد چهارم هم این بود که بتوانند به واسطه نفوذی که در ستادها انجام می دهند و تشدید دوقطبی سازی‌ها، کشور را ملتهب کرده و جامعه را دچار شکاف و تقابل کند.وی اضافه کرد: راهبرد نهایی و پنجم دشمنان و معاندین هم طرح مسئله تقلب و تکرار حادثه تلخ سال ۸۸ بود‌.

برنامه‌ ریزی دشمن برای اقدامات تروریستی

رئیس کمیته امنیت ستاد انتخابات کشور تأکید کرد: در کنار این مسئله یک جریان دیگری که جزو تهدیدات انتخابات و تهدیدات مستمر ما هست، بحث فعالیت جریان‌ها و گروه‌های تروریستی بود. وی اضافه کرد: اینها برنامه‌ریزی کرده بودند که در زمان برگزاری انتخابات با انجام عملیات‌های تروریستی بتوانند یک فضای ناامنی را در کشور حاکم کنند و مردم را نگران و مرعوب کرده تا از حضور آنها در پای صندوق‌های رأی جلوگیری کنند.میراحمدی ادامه داد: آنها تلاش داشتند بدین شکل بتوانند انتخابات را با اجرای راهبردهای سخت و نرم تبدیل به چالش امنیتی فراگیر نمایند.

دستگیری عوامل تروریستی آموزش دیده

معاون امنیتی وزیر کشور تصریح کرد: در مورد گروه‌های تروریستی، با اشراف اطلاعاتی بسیار خوبی که دستگاهی اطلاعاتی داشتند قبل‌ از شروع انتخابات تعدادی از عوامل تروریستی که به داخل کشور اعزام شده بودند و آموزش‌های لازم را دیده بودند و مهیای عملیات تروریستی در ایام انتخابات بودند توسط سربازان گمنام امام زمان دستگیر شدند و‌بحمدالله جریان‌های تروریستی با یک شکست کامل مواجه شدند.رییس ستاد امنیت انتخابات کشور گفت: طراحی‌های دشمنان هم از حیث نفوذ در ستادهای تبلیغاتی و ایجاد دو قطبی‌های کاذب و طرح مسئله تقلب بود که با هوشیاری کاندیداها واطلاع‌ رسانی به‌موقع به آنها و همچنین اقداماتی که خود کاندیداها در جهت مراقبت از این شیطنت‌ها داشتند و هوشیاری و بیداری و آگاهی مردم این طرح با شکست مواجه شد.میراحمدی تأکید کرد: از جمله اقدامات آنها فراخوانهایی برای حضور در ۱۰۰۰ میدان که به نام طرفداران یک کاندیدا بود که بدون اطلاع آنها برای جشن پیروزی صورت گرفت که به دلیل عدم همراهی مردم با شکست مواجه شد.

تلاش دشمنان برای دوقطبی‌سازی‌ کاذب

وی در بخش دیگری اظهارداشت: در ایام انتخابات تلاش‌هایی هم از سوی دشمنان صورت گرفت که دوقطبی‌های کاذبی انجام شود و در سایه این دوقطبی سازی‌های کاذب مسائل را به کف خیابان بکشند و بعد طرفداران کاندیداها را به جان هم‌ بیاندازند و به شکلی بتوانند ناامنی را ایجاد کنند که بحمدالله این امر هم با وجود تلاش‌هایی مذبوحانه با شکست مواجه شد.

شکست تمام راهبردهای دشمن

میراحمدی تأکید کرد: در جمع‌بندی گفت که تمام راهبردهای دشمنان برای ایجاد یک چالش امنیتی در انتخابات با شکست صددرصدی مواجه گردید و به لطف خداوند ما از جهت امنیتی یک انتخابات کاملاً امن و بدون مشکل از مرزهای کشور تا اعماق کشور را داشتیم. وی اضافه کرد: البته در یک مورد حمله مسلحانه به حافظان و مجریان یک صندوق سیار اخذ رای آن هم پس از پایان رای گیری و در زمان انتقال صندوق رای در جنوب سیستان و بلوچستان را داشتیم که باعث شهادت دو نفر از عوامل انتظامی و مرزبانی محافظ صندوق شد که در ادامه با رشادت ماموران انتظامی محافظ، صندوق ارای مردم حفاظت شد. میراحمدی اضافه کرد: دستگاهای اطلاعاتی بلافاصله فعالیت خودشان را برای شناسایی و دستگیری عوامل جنایت‌کار این اقدام تروریستی آغاز کردند.

تلاش برای اخلال در برگزاری انتخابات با قطع فیبر نوری

معاون امنیتی وزیر کشور گفت: در چند نقطه دیگر هم البته دشمنان تلاش کردند که با قطع فیبر نوری بتوانند در سیستم رای گیری اخلال ایجاد کنند که با توجه به آمادگی بسیار خوب وزارت ارتباطات و سایر دستگاه‌ها این‌هم در کمترین زمان ممکن اصلاح شد و هیچ‌گونه اخلالی در روند برگزاری انتخابات ایجاد نشد.میراحمدی تأکید کرد: دشمنان ما با تمام ظرفیت خودشان برای ایجاد اخلال در روند برگزاری انتخابات و ایجاد چالش امنیتی به صحنه آمدند ولی بحمدالله در این موضوع شکست کامل خوردند

یکی از سالم‌ترین انتخابات‌ها رقم خورد

معاون امنیتی وزیر کشور درباره این سوال که آیا درباره بحث سلامت انتخابات که همواره مورد تاکید رهبر معظم انقلاب نیز هست، شاهد تخلف یا موضوع خاصی بودیم، هم گفت: در موضوع سلامت انتخابات هم حقیقتاً یکی از سالم‌ترین انتخابات‌ها رقم خورد. البته همواره مقام معظم رهبری هم بر این تأکید فرمودند که اساساً ساختار و نظام برگزاری انتخابات در کشور ما امکان تقلب تأثیرگذار را سلب کرده و در همه ادوار هم این‌گونه بود اما این یک سیر تکاملی را هم برای استحکام در سلامت انتخابات را طی کرده است.

خریدوفروش رأی در انتخابات درحدصفر بود

وی اضافه کرد: یکی از این مسائل بحث احراز هویت الکترونیکی است که بسیار تأثیرگذار در جلوگیری از تکرار رای دادن در انتخابات بوده و به‌شدت مسئله رای تکراری را کاهش داده است و افراد نمی‌توانند دیگر بیش از یک‌بار رأی بدهند و این بسیار مؤثر بوده است.میراحمدی تأکید کرد: موضوع دیگر بحث خریدوفروش رأی بود که ما برابر گزارش‌هایی که دیروز واصل کردیم این موضوع انگشت‌شمار بود که در این مورد هم بلافاصله عوامل آن دستگیر شدند و می‌شود گفت که خریدوفروش رأی در انتخابات درحدصفر بوده است.وی گفت: موضوع دیگر که در جهت اطمینان‌بخشی به سلامت انتخابات انجام شد درخواست وزارت کشور برای حضور نمایندگان کاندیداها در پای تمام صندوق‌های رأی بود یعنی از نامزدها خواسته شد که در تمام شعب نماینده داشته باشند، یعنی نامزدها می‌توانستند به تعداد حدود پنجاه و نه هزار شعبه نماینده معرفی کنند و هیچ محدودیتی در این جهت نداشتند.معاون امنیتی وزیر کشور تصریح کرد: جدا از این موضوع از نامزدها خواسته شد که نمایندگان عالی خودشان را معرفی کنند که در ستاد انتخابات وزارت کشور مستقر شوند و الحمدلله همه این‌ها از ابتدا تا انتهای برگزاری انتخابات در ستاد انتخابات وزارت کشور حاضر و در صحنه بودند و در آخر از امانت‌داری وزارت کشور و سلامت برگزاری انتخابات کاملا ابراز رضایت و تشکر کردند و بحمدالله هم از نظر سلامت هم از جهت امنیت یک انتخابات بسیار خوب و شایسته‌ای برگزار شد.

آماده باش کامل نیروهای انتظامی و اطلاعاتی در ایام انتخابات

میراحمدی اضافه کرد: در این مسیر عزیزان فراجا در آماده‌باش کامل بودند و بیش‌از صد و شصت هزار نیرو در پای صندوق‌های رأی داشتند. علاوه‌بر ده‌ها هزار نیرویی که از لب مرز تا عمق کشور برای امنیت عمومی بکارگیری کردند ۶۰ هزار نیروی بسیج برای کمک به امنیت صندوقها بکارگیری شدند ده‌ها هزار نیروی بسیج هم برای تأمین امنیت عمومی شهرها در مقابل حوادث احتمالی آماده بودند. وی گفت: دستگاه‌های اطلاعاتی ما از جمله وزارت اطلاعات و سازمان اطلاعات سپاه و اطلاعات فراجا هم همگی در آماده‌باش کامل بودند و بحمدالله وضعیت بسیار خوبی بود و با همین شرایط ما ان‌شاءالله روز جمعه ۱۵ تیر وارد مرحله دوم انتخابات می‌شویم.انتهای پیام/
http://enghelab-news.ir/9049
اخبار مرتبط

نظرات شما