printlogo


استاندار تهران: مدفون شدن ۲۰۰ نفر در سیل امام‌زاده داوود(ع) صحت ندارد
کد خبر: 5823
استاندار تهران گفت: شایعه مدفون شدن ۲۰۰ نفر در سیل امام زاده داوود (ع) کذب است و اصلا این موضوع صحت ندارد.
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی انقلاب نیوز،محسن منصوری پنجشنبه شب در جمع خبرنگاران با بیان اینکه این شایعه از سوی یک روزنامه معلوم الحال مطرح شده، افزود: پس از این شایعه خوراک خبری برای رسانه‌های معاند فراهم شد و این روزنامه اعلام کرد که اشتباه کرده است.

وی با بیان اینکه همه اطلاع رسانی‌ های سیل برای مردم صادقانه و شفاف صورت گرفته، افزود: از دادستانی درخواست پیگیری و برخورد با این نوع شایعه پراکنی ها را کردیم.

منصوری عنوان داشت: مگر می‌شود این تعداد مفقودی وجود داشته باشد و در خواستی از سوی خانواده‌ها نباشد، و باید بگوییم تعداد مفقودی‌ ها با نام مشخصات معلوم است.

استاندار تهران تاکید کرد: از مردم می‌خواهیم این اطلاع رسانی‌ ها را فقط از مجموعه ها، متولیان رسمی و مسئولان مربوطه پیگیری کنند.

استقرار ستاد بازسازی بنیاد مسکن در مزداران فیروزکوه 
وی گفت: محوریت بازسازی و بهسازی مناطق سیل زده به عهده بنیاد مسکن است البته ما هم تا پایان کار در کنار مردم هستیم.

استاندار تهران ظهار داشت: همه دستگاه ها در محل مأموریت مستقر هستند و طبق بلوک بندی در مزداران و روستاهای اطراف کار را دنبال می‌کنند. 

وی با اشاره به لزوم حضور مالکان منازل برای پاکسازی تاکید کرد: برخی مالکان منازل حضور ندارند، که برای جلوگیری از بروز مشکل اقدامات منوط به حضور مالکان است. 

استاندار تهران گفت: ستاد بازسازی بنیاد مسکن در منطقه مستقر شده و محوریت بازسازی و بهسازی مناطق به عهده بنیاد است البته ما هم تا پایان کار در کنار مردم هستیم. 

منصوری گفت: اولویت در این چند روز بازسازی باغات بوده زیرا منبع اصلی درآمد مردم منطقه از طریق باغات است.

به گزارش ایرنا، بامداد روز پنجشنبه ۶ مرداد ماه، سیل بخشی از استان تهران از جمله امامزاده داود (ع) و روستای مرزداران فیروزکوه را فرا گرفت.

این حوادث بیش از ۴۰ کشته برجا گذاشت و به اراضی کشاورزی و سایر زیرساخت ها خساراتی وارد شد.
انتهای پیام/
لینک مطلب: http://enghelab-news.ir/News/item/5823