printlogo


راشاتودی: ایران به هاب گازی منطقه تبدیل می شود
کد خبر: 7363
خبرگزاری روسی راشاتودی نوشت: ایران با همکاری کشورهای اتحادیه اوراسیا می خواهد به هاب گازی منطقه تبدیل می شود.
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی انقلاب نیوز،به نقل از راشاتودی، جمهوری اسلامی ایران در نظر دارد با وجود تحریم های آمریکا به عنوان  بازی گردان اصلی تجارت گاز در منطقه باشد.

این رسانه روسی با اشاره به صحبت های امیر عبدالهیان وزیر امورخارجه کشور ایران نوشته است: ایران با شرکای تجاری خود با اتحادیه اوراسیا برای تبدیل شدن به هاب گازی منطقه همکاری می کند.

این اقدام یکی از تلاش های ایران برای تقویت همکاری منطقه ای و ارتقای موقعیت خود در بازار انرژی جهانی است.

بر اساس این گزارش، ایراین یکی از بزرگترین تولید کنندگان نفت و گاز در جهان است که باوجود تحریم های آمریکا، عمده محصولات گازی و نفتی  خود را به بازارهای آسیایی می فروشد.

قرار است پروژه جدید گازی در منطقه عسلویه در استان بوشهر اجرا شود.

راشاتودی با استناد به صحبت های عبدالهیان نوشته است که این میدان گازی 33 تریلیون مترمکعب گاز دارد و با همکاری کشورهای ترکمنستان، روسیه و قطر، ایران به هاب گازی منطقه تبدیل می شود.

الکساندر نواک، معاون نخست وزیر روسیه اخیرا افشا کرد که دوطرف ایران و روسیه برای ایجاد پلتفرم جارت گاز الکترونیک درشمال ایران مذاکره می کنند.

بر اساس اعلام نواک، روسیه و ایران همکاریهای خود را در حوزه انرژی توسعه می دهند. به طوری که شرکت بزرگ گازپروم روسیه به دنبال توسعه مشترک میدان کیش و پارس  جنوبی در ایران است این پروژه به دنبال مایع سازی گاز و عرضه آن به بازارهای جهانی است.
انتهای پیام/
لینک مطلب: http://enghelab-news.ir/News/item/7363