معلمان چشم‌ انتظار پرداخت مطالبات/ پرداخت مطالبات پرسنلی فرهنگیان رسانه‌ای نمی‌شود!

معاونت توسعه مدیریت و پشتیبانی عنوان کرده است که در احترام به خواسته فرهنگیان قصد دارد در سال‌جاری هیچ‌گونه مصاحبه‌ای را در خصوص پرداخت حقوق و مطالبات پرسنلی فرهنگیان در رسانه‌ها انجام ندهد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی انقلاب نیوز،
 

به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری فارس، در شرایطی که وزارت آموزش و پرورش وعده داده بود که بخشی از معوقات فرهنگیان تا پایان سال پرداخت می‌شود اما خبری از این معوقات نشد.

تعدادی از فرهنگیان در سامانه «فارس من» خبرگزاری فارس با ایجاد پویش‌هایی مانند «من یک معلمم و هنوز ریالی از معوقاتم پرداخت نشده است»، «نوروز معلمان، حبس خانگی با عدم پرداخت حقوق»، «مشکلات معلمان خریدخدمات آموزشی نودوسه به بعد را حل کنید» و «معوقات فرهنگیان هنوز پرداخت نشده است» دغدغه خود را نسبت به عدم پرداخت مطالباتشان مطرح کردند.

* وصول 430 میلیارد تومان از معوقات فرهنگیان و واریز آن تا 5 فروردین

علی الهیار ترکمن معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزیر آموزش و پرورش دوم فروردین ماه امسال اظهار کرد: «سال مالی 97 را در حالی به پایان رساندیم که بخشی از مطالبات سال 96 شامل مطالبات نیروهای حق‌التدریس شاغل، نیروهای خرید خدمات و حق‌الزحمه امتحانات به عنوان آیتم‌های اصلی مطالبات پرسنلی پرداخت نشده است. خوشبختانه توانستیم بخش اصلی اعتبارات این موارد را کسب کنیم و این پول به حساب وزارت آموزش و پرورش واریز شده است».

وی ادامه داد: «از مبلغ 780 میلیارد تومان اعتبار، 430 میلیارد تومان وارد حساب‌های آموزش و پرورش شده است اما به دلیل تعطیلی سیستم‌های ساتنا و پایا نتوانستیم آن را به استان‌ها ابلاغ کنیم».

الهیار ترکمن درباره زمان دقیق واریز مطالبات فوق به حساب پرسنل آموزش و پرورش گفت: از 4 فروردین 98 مبالغ به استان‌ها ابلاغ می‌شود و تا 5 فروردین به حساب همکاران واریز خواهد شد».

* هنوز حق‌التدریس معلمان شاغل پرداخت نشده است

فرهنگیان چشم‌انتظار پرداخت مطالباتشان بودند اما خبری از آن شد؛  روابط عمومی معاونت توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش طی اطلاعیه‌ای در خصوص تأخیر پیش آمده در پرداخت مطالبات فرهنگیان اعلام کرد: همانگونه که در مصاحبه دوم فروردین ماه معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش اعلام شد، مبلغ دریافتی از خزانه بابت مواردی مانند بخشی از حقوق کارکنان خرید خدمت، بخشی از فوق‌العاده اشتغال مدارس خارج از کشور، بسته حمایتی کارکنان، سرانه مدارس مناطق محروم و سرانه غذایی مدارس شبانه‌روزی به مصرف رسیده است.

متأسفانه به دلیل عدم تناسب تخصیص ابلاغی با نیازهای موجود و شناسه‌دار بودن بخشی از تخصیص‌های ابلاغی، پرداخت حق‌التدریس معلمان شاغل و بخشی از حق‌الزحمه امتحانات تا امروز میسر نشده اما رایزنی و تلاش برای استفاده از منابع قابل دسترس کماکان ادامه دارد. 

لذا از فرهنگیان فرهیخته درخواست می‌شود تأخیر ایجاد شده را در راستای مشکلات کلان حاکم بر اقتصاد عمومی کشور مورد تحلیل قرار دهند و مستحضر باشند خدمتگزاران آنان در معاونت توسعه مدیریت و پشتیبانی لحظه ای در تلاش برای تحقق منابع مورد نیاز کوتاهی نمی کنند و همانگونه  که در سال ۱۳۹۷ توانستند پرداخت دو قلم هزینه‌ای «حق‌التدریس آزاد»  و «حقوق  سرباز معلم» را به‌روز کنند، تلاش خواهند نمود پرداخت سایر موارد به‌ویژه حقوق کارکنان خرید خدمات و حق‌التدریس شاغلین را نیز به روز نمایند.

بدیهی است این معاونت به عنوان همکار در کنار فرهنگیان کشور قرار دارد و بدون شک حمایت فرهنگیان در پیشبرد فعالیت‌ها و تحقق اهداف فوق‌الذکر تأثیر زیادی خواهد داشت.
با توجه به اینکه معاونت توسعه مدیریت و پشتیبانی در احترام به خواسته فرهنگیان قصد دارد در سال‌جاری هیچ‌گونه مصاحبه‌ای را در خصوص پرداخت حقوق و مطالبات پرسنلی فرهنگیان در رسانه‌ها به انجام نرساند، اخبار تکمیلی از طریق همین سایت یا سایر مجاری رسمی وزارت آموزش و پرورش به استحضار فرهنگیان کشور خواهد رسید.

*گلایه فرهنگیان از عدم پرداخت مطالبات

هفته گذشته خبرگزاری فارس، گزارشی با عنوان «پرداخت معوقات فرهنگیان از طریق پیامک اطلاع‌رسانی می‌شود» را منتشر کرد؛ تعدادی از فرهنگیان در خصوص مشکلات خود نظراتی را ذیل این گزارش ارائه کردند و نسبت به عدم پرداخت مطالبات خود و بدقولی مسؤولان وزارت آموزش و پرورش گلایه داشتند.

آنها عنوان می‌کردند که بر اساس وعده مسؤولان آموزش و پرورش، آنها نیز به طلبکاران خود وعده دارند و اکنون با بدقولی مواجه شدند.

* فرهنگیان چشم‌انتظار پرداخت مطالبات

همانطور که در اطلاعیه معاونت توسعه مدیریت و پشتیبانی آموزش و پرورش مشاهده کردید، قرار است که دیگر معاونت توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش پاسخگوی رسانه‌ها در خصوص مطالبات فرهنگیان نباشد و البته عنوان شده است که این خواسته فرهنگیان است.

آموزش و پرورش در دوره وزرای قبلی نیز چنین قرارهایی را گذاشته بود اما محقق نشد حالا باید دید با جمعیت میلیونی فرهنگیان و مطالبات روی هم انباشته شده آنها، وزارت آموزش و پرورش چقدر می‌تواند بدون پاسخگویی به رسانه‌ها، پاسخگوی تک‌تک فرهنگیان باشد! 


انتهای پیام/
http://enghelab-news.ir/1781
کلیدواژه: معلمان انتظار چشم‌
نظرات شما