شهردار تهران در محاصره افراطیون

حناچی ده روز پیش لیست هیأت مدیره جدید همشهری را اعلام کرده بود که امید به اصلاح روند ناکامی‌های یکسال گذشته این مؤسسه را تقویت کرد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی انقلاب نیوز،عصر سه شنبه پیروز حناچی به مؤسسه مطبوعاتی همشهری رفت و در بازدیدی یکساعته ضمن گفت و گو با خبرنگاران، در جلسه ۲۰ دقیقه‌ای با اعضای شورای سردبیری و برخی مدیران این مؤسسه شرکت کرد.

نکته قابل توجه این جلسه غیبت بسیاری از مدیران اصلی همشهری از جمله معاون اداری و مالی، معاون بازرگانی و معاونت استان‌های همشهری بود که بنابر برخی شایعات درباره حضور حناچی در همشهری به آنها اطلاع رسانی نشده بود.

محمدمهدی کرباسچی (پسرعموی شهردار اسبق تهران) که پس از مرتضی حاجی در دوماه گذشته سرپرست این مؤسسه مطبوعاتی شده بود پس از اطمینان از ناممکن بودن مدیرعاملی خود روز دوشنبه از سرپرستی همشهری استعفا داده بود.

حناچی ده روز پیش لیست هیأت مدیره جدید همشهری را اعلام کرده بود که امید به اصلاح روند ناکامی‌های یکسال گذشته این مؤسسه را تقویت کرد. با این حال در روزهای گذشته برخی شواهد از فشار افراطیون سیاسی بر حناچی برای ایجاد تغییرات در لیست اعلامی هیأت مدیره این مؤسسه شنیده شد.

درنهایت همزمان با حضور حناچی در این مؤسسه مطبوعاتی، لیست جدید هیأت مدیره همشهری با چند تغییر در لیست قبلی از سوی برخی کانال‌های مرتبط با جریان فتنه منتشر شد که نشان از موفق بودن فشارها بر حناچی داشت. لیست مذکور هنوز از سوی حناچی رسماً تائید نشده است اما بیش از آنکه امیدبخش باشد، اسباب نگرانی‌های بیشتری درباره احاطه طیف افراطیون سیاسی و حامیان فتنه بر همشهری و سواستفاده از اطمینان حناچی شده است. از سویی این تغییرات آزمون مهمی هم برای تایید یا رد موضع انقلابی اخیر حناچی علیه جریان فتنه است که البته با واکنش برخی افراد این جریان هم مواجه شد.

بر اساس برخی اخبار، تغییر هیأت مدیره ای که حناچی نام آنها را اعلام کرده بود، بعد از فشار دو عضو تندرو شورای شهر تهران بر شهردار تهران اتفاق افتاده است.

حناچی در دوماه گذشته در حوزه‌های مختلف انقلاب اسلامی اظهارنظرهای قابل توجهی داشته و سخنان اخیر وی درباره فتنه ۸۸ هم مورد انتقاد طیف تندرو اصلاح طلبان واقع شد. این روند با توجه به نگرانی مجموعه‌های دلسوز انقلاب از تله افراطیون سیاسی برای بازوی رسانه‌ای شهرداری می‌تواند با اخلال جدی مواجه شود.انتهای پیام/
http://enghelab-news.ir/289
نظرات شما