چین از آمریکا نفت خام نمی خرد

جنگ تجاری جلوی محموله‌های نفت خام آمریکا را به چین گرفته است و احتمال امضای قراردادهای بلند مدت توسط خریداران چینی با صادر کنندگان نفت آمریکا در حال حاضر وجود ندارد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی انقلاب نیوز،به نقل از رویترز، دیگر خبری از شرکت های چینی که به دنبال امضای قراردادهای بلند مدت برای خرید نفت از صادرکنندگان آمریکایی بودند، نیست.

چین و آمریکا تقریباً یک سال است درگیر یک جنگ تجاری فزاینده هستند. این جنگ اخیراً با وضع عوارض ۲۵ درصدی بر ۲۰۰ میلیارد دلار کالاهای چینی توسط آمریکا شدیدتر شده است.

جیم تیگ، مدیرعامل شرکت انترپرایز پروداکتس پارتنرز، گفت این جنگ تجاری جلوی محموله‌های نفت خام آمریکا را به چین گرفته است و احتمال امضای قراردادهای بلند مدت توسط خریداران چینی با صادر کنندگان نفت آمریکا در حال حاضر وجود ندارد.

تیگ اضافه کرد: «وقتی من در چین بودم دو کلمه را در هر جلسه شنیدم: ترامپ و عوارض».

دولت اوباما به توقف ۴۰ ساله صادرات نفت خام آمریکا در ۲۰۱۵ پایان داد و از آن زمان تولید نفت آمریکا به سرعت افزایش یافته است. این کشور حالا به طور معمول بیش از سه میلیون بشکه نفت خام در روز صادر می کند.

در نیمه اول ۲۰۱۸ چین با میانگین ۳۷۷ هزار بشکه در روز بزرگترین وارد کننده نفت آمریکا بود. طبق اداره اطلاعات انرژی آمریکا، در ۶ ماهه منتهی به فوریه، واردات چین از آمریکا به ۴۱۶۰۰ بشکه در روز کاهش یافته است.

انترپرایز که یک اپراتور خط لوله و پایانه های نفتی است، در ژانویه برای ساخت یک پایانه صادرات نفت آبهای عمیق درخواست مجوز کرد. این پایانه می‌تواند نفت‌کش‌ها را تا ۵۶ کیلومتری ساحل هوستون مدیریت کند و به حداقل ۷ شرکت دیگری که در حال ساخت چنین تاسیساتی هستند بپیوندد.

تیگ گفت تقاضای نفت آمریکا با افزایش تولید آن، از طرف کشورهای دیگر خواهد بود.

وی گفت: «تقاضای نفت ربطی به جنگ تجاری ندارد چون الگوی تجارت تغییر می‌کند و تولید کننده بزرگ نفت آمریکا تغییر دهنده این الگو خواهد بود».

 

 

 
منبع: فارس


انتهای پیام/
http://enghelab-news.ir/2940
نظرات شما