مدیرکل بنیاد شهید استان قم:

مراسم سالروز ورود آزادگان با حضور 591 آزاده در قم برگزار می شود

​مدیرکل بنیاد شهید وامور ایثارگران استان قم گفت: مراسم بزرگداشت سالروز ورود آزادگان به میهن اسلامی با حضور 591 آزاده در مجتمع امام خمینی (ره) قم برگزار می شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی انقلاب نیوز، سردار سید جواد هاشمی طی سخنانی در نشست خبری با رسانه های استان ضمن گرامی داشت سالروز شهادت شهید صارمی و گرامی داشت روز خبرنگار و بزرگداشت دهه ولایت افزود: سالروز ورود آزادگان نمایش اتحاد و یکپارچگی، غیرت دینی و عزم استوار و استقامت و ایثار ملت شریف ایران در برابر دشمنان است.
وی اضافه کرد: آزادگان سفیران انقلاب اسلامی در اسارت بودند که فریاد آزادگی را سردادند و زیر سخت ترین شکنجه ها ایستادگی کردند و از ارزشهای انقلاب اسلامی دفاع نمودند.
سردار هاشمی ادامه داد: امروز این عزت و سربلندی و امنیت را مدیون مردان رزم آور، شجاع، با ایمان و ایثارگر در اوج قله ایثار هستیم که از جان و اعضا و جوارح خویش گذشتند و هشت سال در جنگی نا برابر مقاومت نمودند.
وی اضافه کرد: ملت آزاده ایران به رهبری امام خمینی (ره) با انقلاب اسلامی به طومار 2500ساله طاغوت پایان داد و در طول هشت سال دفاع مقدس مردانه پای ارزشهایش ایستاد و طی سالهای پس از جنگ تحمیلی در جنگ نرم در برابر تهدیدات، تحریم ها و ترورها همچنان ایستاده و مدافع ارزشهای انقلاب است .
سردار هاشمی افزود: امروز مفتخریم خدمت گزار 2500نفر از آزادگان و خانواده معظم ایشان باشیم، از 591 آزاده استان قم 102 آزاده بالای پنج سال اسارت دارند و تاکنون 12 شهید از آزادگان تقدیم انقلاب اسلامی شده است.
وی به مراسم روز آزادگان اشاره کرد و خاطر نشان کرد: همزمان با سالروز ورود آزادگان 26 مرداد ساعت 18:30 مراسم بزرگداشتی با حضور آزادگان و خانواده معظم ایشان در مجتمع امام خمینی (ره) برگزار می شود و در این مراسم ضمن خاطره گویی و مراسم مداحی سخنرانی توسط نماینده ولی فقیه، امام جمعه قم و تولیت آستانه مقدسه حضرت معصومه (س) آیت الله سعیدی برگزار می شود.
سردار هاشمی ادامه داد: دیدار آزادگان با مراجع عظام، دیدار با جمعی از آزادگان در قالب طرح سپاس، گلباران مزار شهدای آزاده و تجلیل از تعدادی از آزادگان در مراسم سالروز ورود آزادگان از دیگر برنامه ها می باشد.
وی بیان داشت: لازم به ذکر است هم اکنون 33 نفر از آزادگان و خانواده معظم ایشان از نخبگان شاهد و ایثارگر می باشند.
وی به فعالیت تشکل آزادگان اشاره کرد و افزود: این تشکل از تشکلهای فعال استان است که هر ماه با حضور 300 نفر جلساتی را برگزار و  ضمن تعامل با یکدیگر و بیان خاطره گویی به فعالیت های فرهنگی و اجتماعی مشغول هستند.


انتهای پیام/
http://enghelab-news.ir/3587
نظرات شما