اعتراف تلخ سرگرد فراری ارتش سوریه +عکس

ظاهرا بخشی از گروه‌های عضو جبهه وطنی للتحریر اقدام به ترک مواضع خود در استان ادلب و پیوستن به عملیات ارتش ترکیه علیه نیروهای SDF در شرق فرات کرده‌اند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی انقلاب نیوز،_ جمیل صالح فرمانده گروه تروریستی جیش العزه و از نظامیان جدا شده از ارتش سوریه است که پیش از آغاز جنگ داخلی با درجه سرگردی در ارتش سوریه خدمت میکرد. نیروهای تحت امر وی سالها در مناطق شمالی استان حماه و شهرهای لطامنه و کفرزیتا به نبرد علیه ارتش سوریه می‌پرداختند تا اینکه سرانجام در عملیات بزرگ تابستان امسال در شمال حماه و جنوب ادلب، این گروه مجبور به فرار از محاصره و تسلیم کردن مناطق نفوذ خود به ارتش سوریه شدند.
جمیل صالح(نفر وسط) سرکرده گروهک تروریستی جیش العزه

جیش العزه خود بخشی از ائتلاف بزرگ موسوم به "جبهه وطنی للتحریر" است که در سال ۲۰۱۸ از به هم پیوستن تعدادی از زیرمجموعه‌های ارتش آزاد تشکیل شد. به تازگی توییتی در صفحه شخصی جمیل صالح منتشر شده که در آن گروه‌های همپیمان خود را به دلیل حضور در کمپین نظامی ارتش ترکیه در شرق فرات مورد انتقاد شدید قرار میدهد.

ظاهرا بخشی از گروه‌های عضو جبهه وطنی للتحریر اقدام به ترک مواضع خود در استان ادلب و پیوستن به عملیات ارتش ترکیه علیه نیروهای SDF در شرق فرات کرده‌اند. در این توییت جمیل صالح اینگونه نیروهای همپیمان خود را خطاب قرار می‌دهد:

 

برادران من، نیروهای عضو جبهه وطنی تحریر
چقدر مرا آزار میدهد که شما سنگر جهاد را که از دین و سرزمین شما دفاع میکند برای رفتن به جبهه نبردی کاملا متفاوت که برای گسترش نفوذ بین المللی است، ترک میکنید.
شما یک روح واحد هستید، آن را در مسیر یک معامله از پیش شکست خورده از بین نبرید.
از خداوند، بازگشت برادرانمان را به مسیر درست خواستارم.

این سخنان سرکرده گروه تروریستی جیش العزه اگرچه قابل تامل است، اما باید از شخص جمیل صالح سوال شود که هنگامی که با توطئه و پشتیبانی کشورهای مختلف از جمله همین ترکیه که اکنون جنگیدن برای آنها را مزدوری می‌داند، سراسر خاک سوریه را به آتش کشیده و موجب ویرانی و کشتار صدها هزار نفر و آوارگی چند میلیون نفر از مردم بیگناه شدند در مسیر درست گام برمی‌داشتند؟انتهای پیام/
http://enghelab-news.ir/3641
نظرات شما