پرسپولیسی‌ها هم تیم استراماچونی را تحسین کردند

سرمربی اسبق استقلال گفت: بعد از برد استقلال در تبریز وقتی از خانه بیرون آمدم دوستان پرسپولیسی ام هم از بازی زیبای تبریز و فوتبال خوب استقلال تعریف می کردند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی انقلاب نیوز،استقلال در چارچوب هفته نهم لیگ برتر و در شرایطی که دو روز پیش از اعزام به تبریز تمرینش تعطیل شده بود نتیجه غیر منتظره ای کسب کرد تا حتی خوشبین ترین طرفدارانش را هم سورپرایز کند. برد ۲-۴ استقلال این تیم را با ۱۶ گل زده در صدر برترین خط حمله لیگ جای داد و البته این تیم را با ۱۲ امتیاز در جایگاه هفتمی قبلی اش در جدول تثبیت کرد.

پرویز مظلومی در گفت و گو با مشرق، درباره برد مهم استقلال در تبریز، توانایی های دیاباته، مهدی قائدی، سیستم استقلال و البته ایراد تاکتیکی تراکتور حرف زد. او رفتار حرفه ای استراماچونی در مواجهه با حواشی پیش از بازی را هم ستود و بخش مهمی از این برد را به توانایی های او مربوط دانست.

* شما هم از فوتبال تراکتور – استقلال لذت بردید؟

- البته! باید به هر دو تیم بابت ارائه این بازی زیبا تبریک گفت. یک فوتبال جوانمردانه که البته هواداران تراکتور هم در هر چه زیباتر شدن این بازی کمک کردند. روز گذشته وقتی از خانه بیرون آمدم دوستان پرسپولیسی ام هم از بازی زیبای تبریز و فوتبال خوب استقلال تعریف می کردند.

* استقلال را چطور دیدید؟

- استقلال نشان داد بازی به بازی بهتر می شود و حالا می توان با این فوتبال، این تیم را یکی از مدعیان قهرمانی این فصل معرفی کرد. هر چه زمان می گذرد این تیم تاکتیکی تر و هجومی تر بازی می کند. نشان می دهد استراماچونی توانسته به خوبی تفکرات تاکتیکی اش را در تیم جابیندازد.

* وقتی استقلال یک گل از میزبانش عقب افتاد چه شد که تیم به بازی برگشت؟

- دلیل این بازگشت تفکری است که استراماچونی برای تیمش جاانداخته است. تیم پس از گلی که خورد تغییر تاکتیک داد. این کار کمی نیست که در تبریز جلوی آن همه تماشاگر و مقابل یکی از تیم های صدرنشین جدول گل خورده را جبران کنید و سپس دو گل دیگر هم بزنید.

* انتظار چنین نتیجه ای را داشتید؟

- این را به طور کلی می گویم که حواشی قبل بازی ذهنیتی ایجاد کرده بود که استقلالی ها به کسب یک تساوی در تبریز هم راضی بودند. وقتی تمرین استقلال به دلیل بارندگی تعطیل شد اینقدر جریان سازی شد و به مدیریت و سرپرست تیم حمله کردند که گویی دنیا به آخر رسیده است ولی یکی از بهترین برخوردها را استراماچونی داشت که بدون اعتنا به این اتفاق فقط به تیمش پرداخت و از این فرصت برای شناسایی بهتر تراکتور مشغول شد و تیمش هم یک روز بیشتر استراحت کرد.

* دلیل رد و بدل شدن این تعداد گل چه بود؟

- فوتبال تهاجمی هر دو تیم تماشایی بود و فوتبال واقعی را به نمایش گذاشته بود. این بازی ۶ گل داشت و ۶ گل دیگر را هم هر دو دروازه بان مهار کردند. واقعا اگر حسینی و مظاهری شب خوبی را پشت سر نمی گذاشتند تعداد گلها از این بیشتر می شد. ضمن اینکه شوتی که علی کریمی زد غیر قابل مهار بود و یکی از زیباترین گلهای این مدت را رقم زد.

* استراماچونی بدون شجاعیان، چشمی، زکی پور، باقری(فرشید)، محسن کریمی و تعدادی مصدوم دیگر چطور تیمش را بازی به بازی بهتر راهی میدان می کند؟

- نکته مهم در این استقلال، یکدل بودن بازیکنان است. او یک تیم یکدست ساخته است. بچه ها جنگنده کار می کنند و کم نمی آورند. بدنسازی تیم عالی است و در دقیقه ۹۰ هم موقعیت گل می سازند. باز هم می گویم مقابل ۷۵ هزار طرفدار تراکتور و در آن فشار استقلال کار خیلی بزرگی کرد. او بدون گله گذاری و بهانه تراشی فقط به تیمش فکر می کند. نکته مثبت او همین است که با آنچه در اختیار دارد بهترین نتایج را می گیرد. شاید هر مربی دیگری غیر از او بود تعطیلی تمرین قبل از بازی با تراکتور را پیراهن عثمان می کرد و بهانه اش برای هر نتیجه ضعیفی جور بود ولی او هرگز غیر حرفه ای نبوده است. او دیگر فهمیده در ایران باید با این وضعیت کنار بیاید.

* دیاباته پس از مدتها هت تریک کرد. شما که مهاجم بوده اید او را چطور بازیکنی در خط حمله می بینید؟

- البته او بیشتر اوقات مصدوم بوده ولی با این قد و هیکل خیلی عالی و تکنیکی کار می کند. گل دومش روی فرار در عمق بود که بدن نشان داد و رشید مظاهری را محو کرد. این فوتبال با آن جثه از هر کسی برنمی آید. فکر می کنم یک تیام جدید در استقلال متولد شده است.

* مهدی قائدی در کنار دیاباته زوج موفقی شده است یا نه؟

- اتفاقا این فیل و فنجان به خوبی با هم چفت شده اند. یکی ریزه میزه و دیگری درشت و قد بلند. زوج این دو نفر استقلال را خوشبخت می کند.

* مهدی قائدی با ۲۰ سال سن هیچ هراسی از فشار تماشاگر ندارد و راحت دربیل هایش را می زند. دلیل این همه خونسردی چیست؟

- خیلی دل و جرأت دارد. ما قبلا هم بازیکن ریز جثه از این دست کم نداشتیم. علی دانایی فرد، حسن روشن و علیرضا اکبرپور از این دست بازیکنان بودند. فقط به قائدی باید توصیه کرد موقع نفوذ سرش را پایین نیندازد. باید اطرافش را ببیند.

* تراکتور چرا در خانه اش باخت؟

- تراکتور قطعا جزو تیم های خوب این فصل است ولی این تیم در خط دفاع ضعف دارد. برای همین دنیزلی رضا اسدی را در خط دفاع بازی داده بود. وگرنه تراکتور در هافبک و حمله عالی است اما در دفاع وسط ضعف دارد.

* استراماچونی و دفاع سه نفره اش جواب داده است؟

- من و منصورخان پورحیدری خدابیامرز هم در مقطعی استقلال را ۲-۵-۳ آرایش می کردیم. البته فرقی که ۲-۵-۳ استراماچونی دارد در این است که در هنگام دفاع میلیچ و غفوری عقب می آیند و دفاع ۵ نفره می شود و در حین حمله دو دفاع کنار یعنی دانشگر و غلامی آزاد می شوند و تا درون محوطه حریف پیشروی می کنند. پیستون های چپ و راست هم آزادانه تا جلوی جلو و خط دروازه خودی در حرکت هستند. در واقع می دیدم که تیم در حین دفاع ۸ یا ۹ نفره مقابل بازیکنان تراکتور صف آرایی می کرد و برای همین حریف کاری از پیش نمی برد.

* مدتی است طرفداران استقلال از دیدارهای خانگی تیم شان استقبال نمی کنند. فکر می کنید برای دیدار با صنعت نفت راهی استادیوم بشوند؟

- باید بیایند. این تیم از اینجا به بعد با نفس آنها هر کاری می تواند بکند. استقلال با یک برد دیگر ۱۸ امتیازی می شود و کاملا در کورس قرار می گیرد.

* بازی با صنعت نفت را چطور پیش بینی می کنید؟

- صنعت با اسکوچیچ تا اینجا خوب نتیجه گرفته و البته در تهران هم خوب بازی می کند. امیدوارم استقلال با همین شرایط در تهران هم نتیجه خوبی بگیرد و خستگی این مردم بابت اتفاقات سالهای گذشته و ابتدای فصل جاری را از تنشان بیرون کند.انتهای پیام/
http://enghelab-news.ir/3694
نظرات شما