وحشت آمریکا از یک شبکه اجتماعی اینترنتی چینی

نیروی زمینی ایالات متحده یک ارزیابی امنیتی درباره رسانه اجتماعی متعلق به چین موسوم به «تیک تاک» را آغاز کرده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی انقلاب نیوز،رایان مک‌کارتی، وزیر نیروی زمینی آمریکا، پنج شنبه گفت این ارزیابی پس از آن انجام می‌گیرد که نسبت به مدیریت داده‌های کاربران توسط این شبکه اجتماعی ابراز نگرانی‌های امنیتی شده است.


مک‌کارتی در گفت‌وگو با خبرنگاران در «انستیتو آمریکن انترپرایز» گفت او دستور این ارزیابی را برای تحقیق درباره خطرات احتمالی استفاده نظامی از این شبکه اجتماعی پرطرفدار برای جوانان آمریکایی صادر کرد.


در نامه‌ای به مک‌کارتی در هفتم نوامبر نوشته شده بود:


«کارشناسان امنیت ملی نسبت به نحوه گردآوری داده‌ها توسط تیک تاک و استفاده از داده‌های کاربران، شامل محتوای تولید شده توسط کاربران و ارتباطات شان، آدرس‌های اینترنتی، داده‌های مربوط به مکان‌ها، ابرداده‌ها و دیگر اطلاعات شخصی حساس ابراز نگرانی کرده‌اند.»


«تیک تاک» یک نرم‌افزار رسانه‌ای اجتماعی ساخت چین است که برای تهیه و به‌اشتراک گذاشتن ویدئوهای کوتاه لب خوانی، کمدی و استعدادیابی استفاده می‌شود. این نرم‌افزار سال ۲۰۱۷ از سوی «بایت دنس» برای بازار خارج از چین راه‌اندازی شد. «تیک تاک» در لس‌آنجلس، نیویورک، لندن، پاریس، برلین، دوبی، بمبئی، سنگاپور، جاکارتا، سئول و توکیو دفتر نمایندگی دارد.


نگرانی آمریکا بابت انتقال داده‌ها و اطلاعات جوانان آمریکایی به چین در حالی علنی می‌شود که هر روز میلیاردها پیام و داده اطلاعاتی از اقصی نقاط جهان از طریق هزاران بازی و نرم‌افزار و ایمیل و شبکه‌های اجتماعی آمریکایی به سوی سرویس‌های اطلاعاتی غرب به خصوص آمریکا و اسرائیل سرازیر است و براساس اعترافات برخی رسانه‌های غربی، از این طریق علاوه‌بر کسب انواع و اقسام اطلاعات شخصی و عمومی و محرمانه و غیرمحرمانه، افکار و روحیات و احساسات و آمال و آرزوهای مردم دیگر کشورهای دنیا شناسایی و ارزیابی شده تا براساس آن برای ابعاد مختلف زندگی‌شان مثل کار و تفریح و ارتباطات و... برنامه‌ریزی و طرح ارائه شود و امروز و فردا و آینده‌شان در اختیار اربابان سرویس‌های یاد شده قرار گیرد.

منبع: کیهان


انتهای پیام/
http://enghelab-news.ir/3852
نظرات شما