دنا بهمن ماه به ناوگان نیروی دریایی ارتش ملحق می‌شود

فرمانده نیروی دریایی ارتش از الحاق ناوشکن دنا در بهمن ماه سال جاری خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی انقلاب نیوز،دریادار حسین خانزادی فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران صبح امروز (چهارشنبه) در نشست خبری به مناسبت هفتم آذرماه روز نیروی دریایی، اظهار داشت: هفتم آذر نماد قدرت نیروی دریایی در دفاع مقدس است که تنها پس از گذشت ۶۷ روز از آغاز جنگ تحمیلی، طومار نیروی دریایی عراق در هم پیچیده شد.

وی افزود: پس از آن عملیات اسکورت کشتی‌های جمهوری اسلامی ایران توسط نیروی دریایی آغاز شد که ۱۰ هزار کشتی تجاری و نفتکش را در طول جنگ اسکورت کرد که تنها ۲۰ فروند آن مورد اصابت قرار گرفت.

دریادار خانزادی با بیان اینکه توفیقات نیروی دریایی ارتش پس از دفاع مقدس به سمت آب‌های شرق خلیج فارس و دریای عمان و اقیانوس هند توسعه یافت، گفت: بالغ بر ۹۰ درصد تجارت جمهوری اسلامی ایران از طریق دریا انجام می‌شود، بنابراین با وقوع دزدی دریایی، نداجا در محدوده خلیج عدن، تنگه باب المندب و حتی در مقطعی شرق اقیانوس هند وارد عمل شد.

محدوده عملکرد نداجا به دریای سرخ گسترش یافته

فرمانده نیروی دریایی ارتش ادامه داد: در ماه‌های اخیر با نا امن شدن دریای سرخ که منجر به چند حمله به نفتکش شد، محدوده عمل ما به دریای سرخ توسعه پیدا کرد که ناوگروه‌های شصت و سه و شصت و چهار در دریای سرخ حضور داشتند و هم‌اکنون نیز ناوگروه شصت و چهارم با حضور ناو الوند و ناو پشتیبانی بندرعباس در دریای سرخ حضور دارد و طی چند روز گذشته چند فروند کشتی نفتکش در دریای سرخ تا کانال سوئز اسکورت شده است.

خانزادی در خصوص دستاوردهای نیروی دریایی ارتش نیز اظهار داشت: از سال های گذشته ساخت ناوهای توپدار شروع شد، پس از آن تحت پروژه موج ساخت ناوشکن ها آغاز شد که تا کنون سه فروند از این ناوشکن ها ساخته شده است.

وی افزود: کار ساخت ناوشکن دماوند تمام شده است و به آب انداخته شده، تست های شناوری آن طی شده و در حال نصب تجهیزات روی آن هستیم. دماوند با یک فناوری جدید در حوزه پیشران و سلاح تا پایان سال به بهره برداری خواهد رسید.

دنا بهمن ماه به ناوگان نیروی دریایی ارتش ملحق می‌شود

خانزادی با بیان اینکه دماوند نسل جدید از شناور است که سطح مقطع راداری پایین تری برخوردار و چالاک تر است، اظهار داشت: انشاالله بهمن ماه شاهد خواهیم بود که ناوشکن دنا به نداجا ملحق خواهد شد.

فرمانده نیروی‌ دریایی ارتش گفت: ناوشکن سهند سال گذشته به نیروی دریای ملحق شد و امروز این ناوشکن در حال آماده شدن برای ماموریت اقیانوسی است.

منبع: فارس


انتهای پیام/
http://enghelab-news.ir/3858
نظرات شما