وقتی روزنامه هاشمی ها به سیم آخر می زند

"رفع حصر" روش جدید شکست "کرونا"!

روزنامه آرمان و روزنامه همدلی در شماره امروز به نامه جمعی از فعالین فتنه 88 و ضدانقلاب خارج نشین درباره لزوم رفع حصر با توجه به شیوع کرونا پرداختند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی انقلاب نیوز،روزنامه آرمان و روزنامه همدلی در شماره امروز به نامه جمعی از فعالین فتنه 88 و ضدانقلاب خارج نشین درباره لزوم رفع حصر با توجه به شیوع کرونا پرداختند.

در بخشی از این نامه که امضای سعید حجاریان، مصطفی تاجزاده، فائزه هاشمی، شهیندخت مولاوردی، شهاب الدین بی مقدار، اکبر ترکان، عبدالله رمضان زاده، پروانه سلحشوری، جمیله کدیور، محسن میردامادی، علی تاجرنیا، محسن صفایی فراهانی، الیاس حضرتی، فیض الله عرب سرخی و...در پای آن وجود دارد، آمده است:«ویروس کرونا،طعم حصر خانگی خودخواسته و البته بدون محرومیت از حقوق و آزادی‌های اولیه زیست انسانی از جمله ارتباط با دیگران را به همه ما چشانده، اما متاسفانه مقامات عالی را به‌صرافت رفع حصر محصورین (دکتر زهرا رهنورد، مهندس میرحسین موسوی و حجت‌الاسلام والمسلمین مهدی کروبی) نینداخته و تلاش‌های برخی مسؤلان و نیز پیگیری‌های دلسوزان کشور به شمول نامه اخیر زندانیان سیاسی رژیم گذشته در این زمینه هنوز به نتیجه نرسیده است».

در بخش دیگری از این نامه آمده است: «پرواضح است که نمی‌توان در این مختصر، نسخه‌ای شفابخش برای اقتصاد رنجور ایران ارائه داد، چنانکه نمی‌توان لوازم و مقتضیات برون‌رفت از تحریم‌های ظالمانه را تشریح کرد و حتی از روش‌های حکمرانی به‌سامان سخن گفت. باوجوداین معتقدیم در شرایط خطیر کنونی می‌توان و باید بر جلب رضایت عمومی و تحکیم «همبستگی اجتماعی» تاکید و به سوی «همدلی ملی» حرکت کنیم...رجاء واثق داریم هر نوع پیام و اقدام مثبت حکومت، می‌تواند نشانه‌ای امیدبخش از تحقق فردایی بهتر برای جامعه، به‌ویژه نزد شهروندان معترض و نگران آینده کشور تلقی شود و بر ظرفیت و توان ملی در مواجهه با مشکلات و بلایا بیافزاید».

در شرایطی که وزارت بهداشت، کادر پزشکی و پرستاری، سپاه، ارتش، بسیج، گروه های جهادی، مساجد، هیات مذهبی، تشکل های مردم نهاد و...همگی دست به دست هم دادند تا بحران کرونا را پشت سر بگذاریم، کاسبان سیاسی برای اهداف قبیله ای خود دست به کار شده اند.

اصلاح طلبان تبحر خاصی در کاسبی سیاسی از وقایع مختلف دارند. از زلزله و سیل تا سقوط هواپیما و کرونا.

این در حالی است که کاسبی سیاسی برای اهداف قبیله ای، از جمله اقداماتی است که هیچ نسبتی با اخلاق و شرافت ندارد.

مطرح کردن مسأله رفع حصر و تقلای اصلاح طلبان برای امتیازگیری در حالی است که در ماجرای خیانت نابخشودنی فتنه ۸۸، سران فتنه با دامن زدن به دروغ تقلب در انتخابات، تحریک به آشوبی کردند که سرویس‌های جاسوسی آمریکا و اسرائیل و انگلیس سالها برای آن تدارک دیده بودند و انتظارش را می‌کشیدند. فتنه‌گران حیثیت و اعتبار جمهوری اسلامی را مورد هتک حرمت قرار دادند و خیانت بزرگی را مرتکب شدند که در طول تاریخ انقلاب اسلامی بی‌سابقه بود. چنین خیانتی در حکم بغی و محاربه است و مجازات آن روشن است؛ در عین حال سران فتنه صرف‌نظر از اینکه نظام برای خیانت آنها چه مجازاتی را در نظر بگیرد، موظفند از نظام و مردم عذر تقصیر بخواهند.
انتهای پیام/
http://enghelab-news.ir/5209
نظرات شما