آیت الله نوری همدانی:

دنیای به ظاهر متمدن هیچ ارزشی برای حقوق بشر قائل نیست

یکی از مراجع تقلید گفت: امروز شاهد این هستیم که دنیای متمدن در ظاهر از حقوق بشر سخن می گوید و حتی عهد نامه مالک اشتر را به عنوان مدرک در سازمان قرار می دهند اما در عمل هیچ ارزشی برای حقوق مردم دنیا قائل نیستند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی انقلاب نیوز،  آیت الله حسین نوری همدانی در دیدار حجت الاسلام والمسلمین مرتضوی مقدم، رئیس دیوان عالی کشور با بیان اینکه مسئله قضاوت از جایگاه بسیار مهمی در قرآن و روایات برخودار است اظهار کرد: خدای متعال می فرماید: از جمله اهداف مبعوث شدن پیامبران اجرای عدالت و قسط در جامعه بوده است.

این مرجع  تقلید با اشاره به ویژگی های قوانین اسلام گفت: وقتی حقوق بشری که در دین اسلام آمده، با دنیا مقایسه می کنیم، آنچه ما در باب قضاوت داریم، کامل ترین، موثرین و کافی ترین است، امروز از جمله مسائل مهم در جامعه که حضرت علی علیه السلام جانش را فدای آن کرد، اجرای عدالت و تحقق حقوق است و این موضوع بسیار ضرورت دارد.

وی با تاکید بر ضرورت مبارزه با جهل و فقر و ظلم و اجرای عدالت در جامعه افزود: اگر در جامعه ای این سه مسئله باشد، عدالت تحقق نیفتاده است.

این مرجع تقلید با بیان اینکه امروز شاهد این هستیم که دنیای متمدن در ظاهر از حقوق بشر سخن می گوید و حتی عهد نامه مالک اشتر را به عنوان مدرک در سازمان قرار می دهند ادامه داد: اما در عمل هیچ ارزشی برای حقوق مردم دنیا قائل نیستند و هر ظلمی از دست شان بر آید، علیه مردم انجام می دهند و از طریق همین حقوق بشر که به راحتی زیر پا گذاشته اند بر علیه کشورهای دیگر مانند ایران که به دنبال مبارزه با تروریسم است، استفاده می کنند.

وی افزود: برای همین باید در مقابل این نوع ظلم ها بسیار قوی باشیم. امام راحل هم بر علیه همین ظلم و ستم قیام کردند و جلوی تحقیر مردم مسلمان را با قیام خود گرفتند.

انتهای پیام/
http://enghelab-news.ir/5315
نظرات شما