با توجه به شیوع کرونای جهش یافته انگلیسی در کشور عقل حکم می کند که سفر به هراستانی با هر رنگی ممنوع باشد تا سرکشی این ویروس کنترل و از تلفات جلوگیری شود از همین رو برخی مسئولین بر عدم سفر و برنامه ریزی برای سفر تاکید دارند اما برخی از شرایط و نوع سفر صحبت می کنند.
در حاشیه سیر نزولی رشد جمعیت در کشور؛
عدم ازدواج و فرزند آوری امروز به یک دغدغه ای اصلی در کشور تبدیل شده است، اتفاقی که به اعتقاد کارشناسان عواقب بدی را در سال های آینده به همراه خواهد داشت.
گزارشی از مشکلات حذف دفترچه ؛
چند روزی از اجرای طرح حذف دفترچه در استان و کشور می گذرد اما سردرگمی و نارضایتی این روزها مردم نشان از اجرای زود هنگام این طرح و نبود زیرساخت مناسب است که همین موضوع بهانه ای برای برخی سودجویان برای دریافت هزینه بیشتر و متضرر شدن مردم شده است.
همرزم سردار سلیمانی با اشاره به نقش حاج قاسم در دفاع از مردم بی‌دفاع در برابر داعش گفت: برای حاج قاسم همان‌طور که دفاع از شیعیان مهم بود دفاع از دیگر ادیان و مذاهب در مقابل ظلم داعش و آمریکایی‌ها مهم بود.
در حالی که به دلیل شیوع کرونا سفر به عتبات ممنوع شده، برگزاری تورهای تفریحی و توریستی به سایر کشورها برقرار است! افکار عمومی این سؤال جدی را دارد که آیا خطر ابتلا به کرونا در سفرهای توریستی وجود ندارد!؟
رئیس جمعیت امام رضایی ها تصریح کرد: یکی از عوامل مهمی که باعث ارتقای اُمید در نسل جدید می شود، رویکرد تربیتی در فعالیت های جهادی است.
گزارشی از فضای رها شده اینستاگرام؛
این روزها با افزایش حضور مخاطبان در اینستاگرام، پیج ها اقدام به تبلیغات خدمات و کالای خود در این فضا می کنند اما این تبلیغات به صورت نامتعارف با استفاده ابزاری از زنان انجام می گیرد که می طلبد مراجع نظارتی و قضایی به این عرصه ورود جدی داشته باشند.
استاد و پژوهشگر حوزه علمیه قم:
استاد و پژوهشگر حوزه علمیه قم با اشاره به اینکه زیارت جامعه کبیره از مهمترین یادگاری های امام هادی(ع) است، گفت: یکی از فعالیت های مهم امام در آن دوران آماده کردن شیعیان برای دوران عصر انتظار و غیبت حضرت مهدی (عج) بود.
آمار منتشر شده طلاق باعث ایجاد برخی نگرانی ها در خصوص این حلال مکروه خدا شده است که کارشناسان فضای مجازی، فرهنگ غرب و نبود آموزش مناسب را از مهمترین عوامل بروز طلاق در سال های اول زندگی بین زوجین اعلام می کنند.
مظلومیت قم با کج سلیقگی مسئولین؛
باتوجه به کاهش رتبه قم در مبارزه با کرونا و اعمال محدودیت های سفر در استان های مسافر پذیر و حضور مسافران در قم باید استان قم هم در این لیست محدودیت ها برای تعطیلات پیش رو قرار می گرفت تا در آینده اتهامات و برچسب هایی برای شیوع موج جدید به قم زده نشود.
نماینده عالی دولت در استان قم گفت: شروع واکسیناسیون کرونا در استان تابع یک سری زمانبندی‌ها و اولویت بندی‌هایی است که از سوی رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان و معاون سیاسی، امنیتی، اجتماعی استانداری اطلاع رسانی خواهد شد.
وزیر آموزش و پرورش از صدور مجوز استخدام 30 هزار نفر دیگر از مشمولان قانون تبدیل وضعیت استخدامی خبر داد.
گزارشی از پیشرفت های قم بعد از انقلاب اسلامی؛
موقعیت قم در تاریخ انقلاب اسلامی برکسی پوشیده نیست و کم‌تر انسانی در دنیاست که از انقلاب اسلامی ایران اطلاع داشته و از نقش قم در این انقلاب بی‌اطلاع باشد. اما قبل از انقلاب قم در محرومیت بود ولی بعد از انقلاب به برکت انقلاب اسلامی پیشرفت های چشمگیری را کسب آورد.
ادامه

در شبکه های اجتماعی به ما بپیوندید

یادداشت
1/0