سامانه راسته بازار یک سامانه تخصصی در زمینه بازاریابی و فروش محصولات در حوزه کسب و کارهای خرد و خانگی است که با شعار از "خانه تا خانه" آغاز به کار نموده است.
رییس اداره امور شعب بانک ملی قم:
رییس اداره امور شعب بانک ملی قم گفت: سال گذشته ۴۰ هزار فقره تسهیلات در بخش های مختلف به مبلغ بیش از ۲ هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان توسط بانک ملی در استان پرداخت شد.
مدیر سازمان تعاون روستایی استان قم خبر داد؛
مدیر سازمان تعاون روستایی استان قم گفت: با برنامه‌ریزی‌های دقیق و حساب شده استان قم رتبه نخست در تولید بذر جو و گندم را به دست آورد.
این تمام مسئولین دلیل قطعی ها مکرر برق در کشور را مصرف بالا و گرم شدن هوا می دانند در حالی که شاید مهمترین دلیل آن بی برنامگی و بی تدبیری دولت در افزایش رشد ظرفیت تولید برق در کشور باشد.
همتی کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری با انتقاد از کسانی که مردم را به بورس دعوت کردند، حل مشکل آن را زمانبر دانست و از سوددهی منطقی این بازار سخن گفت؛ اما وی در زمان مدیرکلی بانک مرکزی، یکی از دعوت کنندگان به سرمایه گذاری در بازار سهام و یکی از عاملان ذوب شدن دارایی مردم در این بازار است.
۱۵ اقتصاددان مطرح کشور معتقدند که دولت پیش از این نیز می توانست قیمت ارز را پائین بیاورد، اما بنابر گفته رئیس دفتر رئیس جمهور، این کار را انجام نداد.
یادداشت
سؤال اینجاست که آیا واقعاً کارگر و سرمایه در مقابل یکدیگرند؟ جواب این سؤال را می‌توان در مفهوم عدالت توزیعی یافت، عدالت توزیعی بدین معناست که افراد به “حق خود” از مشارکت در تولید برسند.
مسئول قرارگاه جهادی عَلَمدارِکَربَلا(قم) با اشاره به شناسایی ۱۵۰۰خانواده نیازمند، گفت: در میلاد امام حسن(ع) ۱۵۰بسته معیشتی با ارزش هر بسته ۶۰۰هزار تومان بین نیازمندان منطقه هدف توزیع خواهد شد.
گزارشی از پیشرفت های برق هسته ای در دنیا؛
ایران در حوزه بهره گیری از نیروی هسته‌ای در تولید برق نتوانسته از ظرفیت‌های موجود بهره چندانی ببرد در حالی که این موضوع در دنیا از اهمیت بسیاری برخوردار است. به این ترتیب لازم است اقتصاد برق ایران در گام دوم انقلاب و در سال تولیدبا استفاده از یک راهبرد دقیق، شکوفایی بیشتری را تجربه کند.
صف هایی که تمامی ندارد؛
با توجه به اینکه مسئولین استان خبر از عدم کمبود مرغ در استان می دهند اما وجود صف های طولانی برای تهیه مرغ گرم عکس این موضوع را ثابت می کند.
کارشناسان اقتصادی مطرح کردند؛
برای داشتن یک اقتصاد شکوفا و پایدار باید توجه ویژه ای به بحث تولید داشته و یک برنامه کلان برای آن ایجاد کنیم و در رفع موانع تولید برنامه ریزی منسجم داشته باشیم.
پیگیر قول رئیس سازمان حمایت برای متعادل سازی نرخ مرغ در ۲۴ ساعت شدیم، اما مشاهدات از بی اثری این وعده در ۳ هفته حکایت می‌کند.
گزارشی از پیشرفت های حوزه کشاورزی استان؛
بعد از انقلاب اسلامی بخش کشاورزی به عنوان یک بخش با ثبات، از نرخ رشد مثبت برخوردار بوده و در برخی از سال ها رشد اقتصادی کشور به واسطه رشد بخش کشاورزی بوده است و در این بین رشد کشاورزی استان قم پیشرفتی 100درصد نسبت به قبل از انقلاب داشته است.
ادامه

در شبکه های اجتماعی به ما بپیوندید

یادداشت
1/0