شکست عاطفی روزنامه زنجیره‌ای/ برجام برای اروپا مرده است

روزنامه‌ای که تا پارسال برای اروپایی‌ها تیتر‌یک‌های جانبدارانه و تبلیغاتی می‌زد، اکنون تصریح می‌کند وعده‌های اروپایی‌ها فاقد اعتبار است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی انقلاب نیوز،روزنامه آفتاب یزد سال گذشته در تیتر یک خلاف واقع و سوال‌برانگیز، ضمن انتشار عکس بزرگ موگرینی، و از قول وی نوشت «هرچه تهران بگوید»!

این روزنامه، اما روز سه‌شنبه در گزارشی مفصل با عنوان «دورهمی بی‌نتیجه اروپایی‌ها» نوشت: (موگرینی) قبل از حضورش در نشست شورای وزرای خارجه اتحادیه اروپا در مقابل خبرنگاران ایستاد و به‌گونه‌ای سخن گفت که انگار این یکی دیگر آخرین راهکار است. آخرین نشست. آخرین تلاش، آخرین امید... و باید هرطور که شده در آن به نتیجه رسید وگرنه دستاورد سال‌ها مذاکره برای همیشه به‌باد خواهد رفت.

برخی از خود می‌پرسند نکند این نشست آخرین سعی است برای بقای برجام؟ بانوی دیپلماسی قاره سبز این‌بار بیش از همیشه در زبانش بیم داشت و شک، وقتی که گفت: ما اینجا همگی جمع شدیم در آرزوی حفظ برجام.

آفتاب یزد از قول کارشناسان می‌نویسد: اگرچه اعلام شده نشست اروپا برای حفظ برجام است، اما عملاً این ایران است که می‌خواهد برجام را استمرار ببخشد وگرنه برجام برای آمریکا و در نتیجه اروپا یک موضوع مرده است. ایران برای همین حفظ برجام است که مرتب زمان‌های شصت روزه را برای گام‌های کاهش تعهداتش انتخاب کرده است.

هیچ تغییر ملموس و جدی در فعالیت‌های اروپا برای حفظ برجام دیده نمی‌شود و در واقع بازهم تکرار مکررات و وعده‌ها رخ داده است. هیچ وعده‌ای درباره فروش نفت ایران و برگشت پول آن به کشورمان داده نشده است؛ بنابراین باید گفت: این نشست هم در نهایت نشست موفقیت‌آمیزی نیست. تمام تفسیرکنندگان رویداد‌های سیاسی بر این باور هستند که اروپایی‌ها هنوز به قطعیت تصمیم ایران در کاهش تعهدات و خروجش از برجام نرسیدند و هنوز هم تصور می‌کنند که ممکن است ایران در آخرین لحظات کنار بیاید؛ بنابراین باید گفت: تا قاطعیت ایران در خروج از برجام را نبینند به فکر نجات برجام نخواهند افتاد.

انتهای پیام/
http://enghelab-news.ir/3439
نظرات شما