تجمع طلاب و روحانیون در محکومیت جنایات تروریستی و حمایت از مردم افغانستان در فیضیه آغاز شد

تجمع بزرگ حوزویان در محکوم نمودن جنایات تروریستی و حمایت از مردم افغانستان در مدرسه مبارکه فیضیه قم آغاز شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی انقلاب نیوز، فاجعه غمبار و جانسوز شهادت و مجروحیت جمع کثیری از مردم مظلوم و مسلمان افغانستان در نماز جمعه  شیعیان قندهار، به فاصله کوتاهی از فاجعه دردناک نماز جمعه شیعیان قندوز و در ایام ربیع المولود و در آستانه هفته وحدت امت اسلام،  مایه خشم  مسلمانان، آزادگان و مراجع و علمای حوزه‌های علمیه جهان را برنگیخت و بر  همین اساس مدیر حوزه های علمیه در فراخوانی اعلام کرد: با تصویب شورای عالی حوزه های علمیه و تایید مراجع معظم تقلید دامت برکاتهم، درس های روز یکشنبه ۲۵ مهرماه سال جاری تعطیل و  از ساعت ۱۰ صبح اجتماع بزرگ طلاب، اساتید و روحانیون ارجمند، برای اعلام انزجار از جنایات تروریستی و کشتار بی‌رحمانه شیعیان مظلوم افغانستان و دفاع از ملت مظلوم آن سامان در مدرسه مبارکه فیضیه قم برگزار می گردد.

 09:45 بر اساس این گزارش: هم‌اینک طلاب در حال  ورود به مدرسه فیضیه  جهت شرکت در این اجتماع بزرگ هستند.

 09:50 آیت الله اعرافی مدیر حوزه های علمیه نیز هم اکنون وارد این مراسم شد و ضمن هم دردی با برخی علما و شخصیت های افغانستانی این حادثه دردناک را تسلیت گفت.

تجمع طلاب و روحانیون درمحکوم نمودن جنایات تروریستی و حمایت از مردم افغانستان در فیضیه آغاز شد

 

10:00_ قاری قرآن در حال تلاوت آیاتی از این کتاب آسمانی است.

 

فیلمی از آغاز مراسم

 

10:10 فریادهای مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسرائیل سراسر مدرسه فیضیه را پرکرده است.

 

مدرسه علمیه فیضیه مملو از جمعیت است  و لحظه به لحظه بر تعداد شرکت کنندگان این مراسم افزوده می شود.

مجمع علما و طلاب جاغوری استان غزنی افغانستان نیز با حضور در این مراسم و دادن بیانیه این کشتار بی رحمانه را محکوم کردند.

 

تجمع طلاب و روحانیون درمحکوم نمودن جنایات تروریستی و حمایت از مردم افغانستان در فیضیه آغاز شد

 

شرکت کنندگان با زدن ماسک و رعایت فاصله گذاری اجتماعی پروتکل های بهداشتی را نیز رعایت  کرده اند.

 

 

10:15- حضور پر رنگ رسانه های جمعی برای پوشش رسانه ای در این مراسم چشمگیر است.

 

آیت الله سید احمد خاتمی عضو شورای عالی حوزه های علمیه در تجمع بزرگ حوزویان شرکت کرده است.

 

10:20_‌ آیت الله محسن اراکی دیگر عضو شورای عالی حوزه های علمیه و سخنران این مراسم نیز در تجمع  حضور پیدا کرده است.

 

فریادهای "مرگ بر داعش آمریکایی"، مرگ بر آمریکای خونخوار" هم اکنون در فضای مدرسه مبارکه فیضیه طنین انداز است  و شرکت کنندگان در این مراسم با مشت های گره کرده جنایات داعش آمریکایی در افغانستان را محکوم کردند.

 

شرکت کنندگان در این مراسم، عکس هایی از امام(ره) و رهبری و همچنین از حاج قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس که علیه جنایات گروه تروریستی داعش جنگیدند  و در این راه جان خود را از دست دادند،‌ به همراه دارند.

 

 

  10:25_‌مردم قم نیز به همراه طلاب  ایرانی و غیر ایرانی در این مراسم در مدرسه فیضیه حضور پیدا کرده و انزجار خود را از اقدامات تروریستی و حمایت استکبار جهانی از این نوع جنایات وحشیانه ابراز می کنند.

 

 

10:27- هم اکنون آیت الله اراکی برای ایراد سخنرانی در این مراسم در جایگاه حضور پیدا کرده و سخنرانی خود را آغاز نمود .

وی ابتدا با محکوم نمودن جنایات تکفیری ها، گفت: کشتار مردم مظلوم افغانستان دل همه مردم با وجدان جهان و امام زمان(عج) را جریحه دار کرده است.

آیت الله اراکی افزود: امروز  طلاب و روحانیون قم در مدرسه فیضیه که عاصمه انقلاب و جهان تشیع جمع شدند که به دشمن بگویند که بداند با این جنایت راه حسین(ع)  و  راه انقلاب  را نمی تواند سد کند،  و راهی که حسین علیه السلام  به ما تعلیم داده تا رسیدن به هدف نهایی ادامه دارد این کشتارها ما را از مسیر مقاومت باز نمی دارد.

عضو  شورای عالی حوزه های علمیه به آمریکا و رژیم جنایت کار صهیونیستی هشدار داد که صبر مردم منطقه به سر آمده است.

آیت الله اراکی گفت: توطئه آمریکایی، انگلیسی و صهیونیستی در جریان است تا بین مذاهب اسلامی تفرقه بیندازند و تنها تفرقه است که آنها را به نتیجه کارشان می رساند.

 

  10:45 سخنرانی آیت الله اراکی به پایان رسید و  حجت الاسلام احمدی یکی از طلاب افغانستان در حال قرائت بیانیه پایانی این مراسم است.

 10:55 هم اینک تجمع بزرگ حوزه علمیه قم در محکومیت جنایت بیرحمانه علیه مردم مظلوم افغانستان و اعلام همبستگی با این مردم مظلوم به پایان رسید و طلاب مجددا هنگام ترک مدرسه فیضیه با شعارهایی از جمله «الله اکبر، آمریکا عدوالله، اسرائیل عدوالله، مرگ بر آمریکا، مرگ بر داعش آمریکایی، مرگ بر داعش اسرائیلی، سکوت هر مسلمان خیانت است به قرآن، مرگ بر داعشیان مزدور، شعار رهبر ما مرگ بر آمریکا، شعار امت ما مرگ بر آمریکا، شعار هر مسلمان مرگ بر آمریکا، شعار هر دانشجو مرگ بر آمریکا، شعار ارتش ما مرگ بر آمریکا، شعار هر سپاهی مرگ بر آمریکا، شعار حوزه ما مرگ بر آمریکا، ای رهبر آزاده آماده ایم آماده، ما همه سرباز توایم خامنه ای گوش به فرمان توایم خامنه ای، دست خدا بر سر ماست خامنه ای رهبر ماست، این همه لشکر آمده به عشق رهبر آمده، خونی که در رگ ماست هدیه به رهبر ماست»،‌انزجار خود را از جنایتکاران تروریست تکفیری و حامیان آنان اعلام کردند.
انتهای پیام/
http://enghelab-news.ir/5499
نظرات شما