مدیرعامل سازمان فرهنگی شهرداری قم:

هفته فرهنگی شیراز در قم برگزار می‌شود

مدیرعامل سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری قم گفت: هفته فرهنگی شیراز در قم با هدف معرفی و استفاده بیشتر از ظرفیت‌های فرهنگی، زائرخیزی، زیارتی و رونق اقتصاد شهری برگزار می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی انقلاب نیوز، حجت الاسلام سیداحمد طباطبایی نژاد روز دوشنبه در جمع خبرنگاران، افزود: قم در افق ۱۴۱۴ خود به عنوان یک جهانشهر دینی تعریف شده که یکی از الزامات آن ایجاد زیرساخت ها و اجرای برنامه های شاخص فرهنگی و با هدف افزایش درآمدهای آینده فرهنگی و بهبود شاخص های فرهنگ عمومی به خصوص در حوزه شهروندی است.

وی با بیان اینکه رویداد فرهنگی قم و شیراز یکی از اقدامات مهم این سازمان در سال جاری است، ادامه داد: سال ۹۹ در قالب جلسه مشترک با مدیران شهرهای شیراز و مشهد توافقنامه هایی در خصوص استفاده از ظرفیت های اقتصادی، نمایشگاهی، همایش ها، اردوهای استارتاپی، معرفی محصولات فرهنگی و غیره منعقد شد که برنامه هفته فرهنگی شیراز در قم را می توان در این قالب تعریف کرد.

مدیرعامل سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری قم استفاده از ظرفیت هنرمندان شیرازی را از ویژگی های این برنامه  دانست و تصریح کرد: هفته فرهنگی شیراز در قم روز سه شنبه ۱۷ خردادماه جاری در شهرداری قم آغاز خواهد شد و در ادامه شهرداران این دو کلانشهر، به همراه برخی از مدیران شهری و اعضای کمیسیون های فرهنگی و اجتماعی شوراهای اسلامی قم و شیراز در آیین خطبه خوانی حرم مطهر، بازدید از موزه آستانه و افتتاح نمایشگاه صنایع دستی در میدان آستانه شرکت می کنند.

وی اضافه کرد: عیادت از مرکز نگهداری سالمندان و کودکان بی سرپرست، برگزار سه محفل شعر به نام های گوهرشاد، مهر و ماه و نقد و شعر، برپایی کارگاه خوشنویسی در امامزاده موسی مبرقع(ع) با موضوع نگارش زیارت نامه حضرت فاطمه معصومه(س)، و امامزاده موسی مبرقع و شاهچراغ(ع) و سایر برنامه های فرهنگی مانند اجرای سرود، تئاتر، پرده خوانی و غیره در قالب هفته فرهنگی شیراز در قم به اجرا در خواهد آمد.

مدیرعامل سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری قم با بیان اینکه نشست تاریخ فرهنگ  قم و شیراز با حضور اساتید برجسته تاریخ و فرهنگ از برنامه های دیگر این هفته فرهنگی است، تصریح کرد: برگزاری چنین هفته هایی می تواند، بتدریج روز و هفته قم را از حالت مغفولیت و گمنامی کنونی حاکم بر آن خارج کرده و زمینه شکوفایی ظرفیت های پرشمار آن را فراهم نماید.

طباطبایی نژاد عنوان کرد: در شهر شیراز ظرفیت بالایی در مسافران حوزه خلیج فارس وجود دارد که می تواند زمینه رونق گردشگری در قم با همکاری های متقابل را ایجاد کند؛ قم نیز یکی از شهرهای شاخص کشور در جذب گردشگران میلیونی زیارت است.

وی در ادامه با اشاره به برخی برنامه های سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری قم به مناسبت دهه کرامت، عنوان کرد: همزمان با میلاد حضرت فاطمه معصومه(س) ویژه برنامه های متنوعی در قالب های مختلف هنری مانند سرود، نمایش و تئاتر برای استقبال و بدرقه مسافران راه آهن قم به اجرا در آمده که تا سالروز میلاد امام رئوف(ع) تداوم خواهد داشت.

طباطبانی نژاد اضافه کرد: نمایشگاه عکسی با موضوع دهه کرامت از آثار هنرمندان در خصوص حرمین شریفین امام رضا(ع)،شاه چراغ و حضرت معصومه(س) در نگارستان اشراق برپا شده و تا پایان دهه کرامت ادامه دارد.

مدیرعامل سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری قم افزود: کارگاه نمایش نامه نویسی بانوی کرامت با هدف تولید محتوای تولید تئاتر، نمایش نویسی و سایر عرصه ها، برپا خواهد شد.

وی اظهار داشت: به مناسبت دهه کرامت همچنین نمایشگاه عکس در نگار گذر صفاییه، تورهای قم گردی برای جامعه هدف کودکان ایتام، نورافشانی و برگزاری استیج های شادی در بوستانهای شهری در حال انجام است.
انتهای پیام/
http://enghelab-news.ir/5701
نظرات شما