تجلیل از خانواده‌های شهدا یک تکلیف و کار کلیدی است

امام جمعه قم گفت: تجلیل از خانواده‌های شهدا یک مراسم و کار شکلی نیست بلکه کار کلیدی و تکلیف است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی انقلاب نیوز، آیت‌الله سعیدی عصر امروز در چهارمین آیین گرامیداشت ۵۶۵ شهید ارتش جمهوری اسلامی ایران در استان قم که با محوریت نیروی پدافند هوایی در سالن همایش مرکز فقهی ائمه اطهار برگزار شد؛ اظهار داشت: تجلیل از خانواده‌های شهدا یک مراسم و کار شکلی نیست بلکه کار کلیدی و تکلیف است.

وی به زنده بودن شهدا اشاره کرد و بیان داشت: خداوند در قرآن کریم با قاطعیت می‌فرمایند: یک زمانی فکر نکنید افرادی که برای تحقق دستورات خداوند جان خود را فدا کردند، از بین ما رفته‌اند بلکه هم زنده هستند و هم زنده می‌کنند.

آیت‌الله سعیدی واقعه کربلا را مورد توجه قرارداد و ابراز داشت: درباره خون اباعبدالله آمده است که خون ایشان ثارالله است و در واقع دشمنان خون را ایشان ریختند تا یاد اهل‌بیت (ع) را از تاریخ پاک کنند حال این که واقعه محرم و خون سیدالشهدا اسلام را زنده‌تر کرد.

وی با بیان این که ما با خون و یاد شهید گره‌ خورده‌ایم، تأکید کرد: ارتش جمهوری اسلامی ایران مایه افتخار و اقتدار نظام است و در این میان دشمنان نظام دسیسه‌های فراوانی داشتند که در ابتدای انقلاب ارتش را از انقلاب جدا کنند درحالی‌که تدبیر رهبر کبیر انقلاب ارتش را نگه داشت تا مایه افتخار کشور شود.

نماینده ولی‌فقیه در استان قم خاطرنشان کرد: شهر مقدس حرم اهل‌بیت (ع) است و تجلیل از این عزیزان در این شهر عبادت محسوب می‌شود.

امام‌جمعه قم افزود: امروز شاهد هستیم که ارتش در کنار سایر نیروهای مسلح همه با هم متحد هستند و در زیر پرچم ولایت فقیه حرکت می‌کنند.
انتهای پیام/
http://enghelab-news.ir/5936
نظرات شما