مردمی بودن و سفرهای استانی از نقاط قوت دولت سیزدهم است

کارشناس مسائل سیاسی گفت: مردمی بودن دولت آیت‌الله رئیسی و سفرهای استانی متعدد و مشاهده مشکلات و کمبودهای هر استان از نزدیک از نقاط قوت دولت آیت‌الله رئیسی است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی انقلاب نیوز، غلامعلی علائی کارشناس مسائل سیاسی در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی قم فردا، با اشاره به گذشت یک سال از روی کارآمدن دولت سیزدهم اظهار داشت: دولت آیت‌الله رئیسی در یک سال گذشته قطعاً نقاط قوت و ضعفی داشته که باید در ادامه مسیر اقداماتی را در جهت جبران نقاط ضعف انجام بدهد.
وی به دیدار رهبر انقلاب با هیئت دولت در هفته دولت اشاره کرد و گفت:  ایشان در این دیدار خواستار توجه به مردم به‌عنوان قهرمان اصلی سرگذشت انقلاب شدند.
علائی ابراز داشت: همچنین در این دیدار رهبر انقلاب زنده کردن امید و اعتماد در بین مردم،  وسط میدان بودن و پرتلاش بودن دولت سیزدهم را ستود و بر ادامه این مسیر تأکید کردند.


وی در بیان موفقیت‌های دولت اظهار داشت:  مردمی بودن دولت آیت‌الله رئیسی، سفرهای استانی متعدد و مشاهده مشکلات و کمبودهای هر استان از نزدیک، دیپلماسی پرتلاش و فشرده به‌ویژه اهتمام داشتن به روابط خارجی خوب و مبتنی بر احترام متقابل به کشورهای همسایه به‌ویژه کشورهای اسلامی، تلاش جدی برای حل مشکلات مردم به‌ویژه دهک‌های پایین جامعه، نگاه فراگیر به اعمال مدیریت صحیح،  حل مشکل خاموشی‌های برق در تابستان، اهتمام و حرکت‌دادن به بنگاه‌های تولیدی به‌ویژه اجرای پروژه‌های مهم مثل طرح آبرسانی غدیر خوزستان و ... از نکات مثبت دولت سیزدهم است.
کارشناس مسائل سیاسی در بیان نقاط ضعف دولت سیزدهم نیز بیان داشت:    ضعف دولت در حوزه رسانه‌ای و    عدم شایسته‌سالاری و نخبه‌گرایی در بدنه دولت از جمله نقاط ضعف دولت بوده است.
وی تصریح کرد: در مقطع کنونی اهتمام جدی و دقیق به صادرات و واردات و  اصلاح قوانین دست‌وپاگیر و حذف موانع زاید در کنار ایجاد تحول در مدیریت کلان کشور و استفاده از ظرفیت‌های همه نیروهای متخصص، شایسته، کارآمد به‌ویژه تحول‌آفرین در بدنه دولت می‌تواند نقش مهمی در بهبود کارنامه دولت داشته باشد.


انتهای پیام/
http://enghelab-news.ir/6039
نظرات شما