رزمایش مهر تحصیلی از موفق‌ترین طرح‌های اوقاف است

معاون هماهنگی امور زائرین استاندار قم گفت: رزمایش مهر تحصیلی، اثر مستقیمی روی وضعیت خانواده‌های نیازمند دارد و از موفق‌ترین طرح‌های اجتماعی اوقاف به شمار می‌رود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی انقلاب نیوز، از روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان قم، ابوالقاسم مقیمی در آیین شروع رزمایش مهر تحصیلی که در سالن کوثر آستان مقدس امامزاده علی بن جعفر(ع) برگزار شد اظهار کرد: امسال و در آستانه اربعین حسینی، ۳۱۸ هزار مسافر در قم اسکان یافتند که زمان اسکان آنها یک تا سه روز بوده است.
وی افزود: همچنین در این مدت یعنی در یک بازه 20 روزه، ۳ میلیون و ۷۰۰ هزار نفر به قم وارد شدند.
معاون هماهنگی امور زائرین استانداری قم با بیان اینکه همه دستگاه‌ها باید نگاه ویژه‌ای به مسئله زیارت داشته باشند گفت: واقعیت این است که از نظر زیرساختی در حوزه زیارت کمبود داریم و هنوز به صورت جدی به این مسئله ورود نکرده‌ایم.
وی ادامه داد: اگر در بحث توریسم زیارتی، تنها سهم یک درصدی از شیعیان جهان را برای ایران لحاظ کنیم، باید سالانه حدود ۳۰ تا ۶۰ میلیون زائر در سال به کشورمان مسافرت کنند در حالیکه هم اکنون، مجموع سفرهای توریستی بسیار کمتر از این رقم است.
وی ضمن تشکر از اداره کل اوقاف و امور خیریه استان قم برای پرداختن به مسئله امامزادگان و تبدیل آنها به قطب فرهنگی خاطرنشان کرد: از دیگر وجوه بارز مدیریتی در اوقاف قم، بکارگیری نیروهای جوان در مدیریت بقاع متبرکه است که اثرات و برکات آن کاملا دیده می‌شود.
مقیمی با بیان اینکه مجموعه اوقاف تعامل و اقدامات خوبی در سطح استان داشته است گفت: البته ضرورت دارد پیوند محکمتر و موثرتری میان دستگاه‌های فرهنگی و خدمت‌رسان در سطح استان قم برقرار شود.
معاون استاندار قم با اشاره به رزمایش مهر تحصیلی که اثری مستقیم در وضعیت مردم نیازمند دارد عنوان کرد: پرداختن به مسئله محرومان و مواسات از اولویت‌های دولت سیزدهم است و در این راستا گروه‌های مردمی متعددی شکل گرفته‌اند.
وی تصریح کرد: بقاع متبرکه باید مرجع و محور فعالیت‌های فرهنگی، اجتماعی و قرآنی در سطح محلات و مناطق مختلف شهر و روستا باشند.


انتهای پیام/
http://enghelab-news.ir/6068
نظرات شما