از رکوردشکنی در استان‌ها تا محدودیت سفرهای برون‌مرزی وزیر به انگشتان دست!

وزیر ورزش و جوانان با سفر به استان سمنان، تعداد سفرهای استانی خود را به عدد ۴۳ رساند تا همچنان یکی از فعال‌ترین وزرای دولت سیزدهم باشد. این در حالی است که تعداد سفرهای برون‌مرزی سجادی هنوز از انگشتان دست فراتر نرفته است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی انقلاب نیوز،سیدحمید سجادی وزیر ورزش و جوانان که سفرهای استانی خود را با هدف پیگیری مشکلات جامعه ورزش و جوانان از نهم شهریورماه سال ۱۴۰۰ با سفر به استان مازندران آغاز کرد تا پایان شهریورماه سال ۱۴۰۱ به رکورد ۳۷ سفر استانی رسید تا در مقایسه با ۱۲ سفر استانی مسعود سلطانی‌فر وزیر سابق ورزش و جوانان در دوره کاری یک‌ساله (از شهریور ۱۳۹۹ تا شهریور ۱۴۰۰)، اعداد و ارقام تفاوت قابل تاملی داشته باشد.

سلطانی‌فر درحالی در این دوره کاری از ۳۱ استان کشور، تنها به ۱۰ استان شامل استان‌های آذربایجان غربی (یک بازدید)، تهران (۳ بازدید)، خراسان رضوی (یک بازدید)، خراسان جنوبی (یک بازدید)، زنجان (یک بازدید)، فارس (یک بازدید)، کردستان (یک بازدید)، کرمانشاه (یک بازدید)، گلستان (یک بازدید) و مازندران (یک بازدید) سفر کرد که این آمار در دوره یکساله وزارت سیدحمید سجادی در مدت مشابه، ۲ برابر شد.

سجادی از شهریور ۱۴۰۰ تا شهریور ۱۴۰۱ به ۲۰ استان از جمله آذربایجان‌شرقی (یک بازدید)، آذربایجان‌غربی (یک بازدید)، اردبیل (یک بازدید)، اصفهان (یک بازدید)، البرز (۲ بازدید)، تهران (۴ بازدید)، خراسان‌رضوی (۳ بازدید)، خوزستان (۲ بازدید)، سیستان و بلوچستان (یک بازدید)، فارس (یک بازدید)، قم (یک بازدید)، کرمان (۲ بازدید)، کرمانشاه (یک بازدید)، گلستان (یک بازدید)، گیلان (یک بازدید)، لرستان (۳ بازدید)، مازندران (۵ بازدید)، مرکزی (۲ بازدید)، هرمزگان (۳ بازدید)، یزد (یک بازدید) سفر داشت و در مجموع ۳۷ بازدید به‌عمل آورد.

البته کار به همین‌جا ختم نشد و وزیر ورزش که به دنبال ارتباط نزدیک با جامعه ورزش و شنیدن مشکلات‌شان و نیز پیگیری آخرین وضعیت پروژه‌های ورزشی به خصوص پروژه‌های ناتمام بود، در ادامه سفرهای استانی خود به استان‌های سمنان، قزوین، کردستان هم سفر کرد تا با سفر مجدد به آذربایجان شرقی و اردبیل، رکورد سفرهای خود را تا امروز به عدد ۴۳ برساند.

مازندران و تهران به ترتیب با ۵ و ۴ بازدید، بالاترین رکوردآماری سفرهای استانی وزیر ورزش را به خود اختصاص داده‌اند.

در حالی که سجادی قصد دارد تا پایان امسال از امکانات ورزشی کلیه استان‌های کشور بازدید به عمل آورد اما تعداد سفرهای برون‌مرزی وزیر ورزش از شهریور ۱۴۰۰ تا شهریور ۱۴۰۱ از انگشتان دست تجاوز نمی‌کند.

سیدحمید سجادی نخستین سفر بروزن‌مرزی خود را با حضور در مراسم افتتاحیه بازی‌های المپیک زمستانی ۲۰۲۲ که در تاریخ ۱۳ بهمن‌ماه سال ۱۴۰۰ به چین برگزار شد، آغاز کرد و در سفری ۴ روزه به پکن، علاوه بر حضور در مراسم افتتاحیه المپیک زمستانی، دیداری با مسئولان ورزشی و مقامات کشور میزبان داشت.

بازدید از اردوی تیم ملی فوتبال، تماشای بازی ایران و الجزایر و دیدار با وزیر ورزش قطر برای گسترش همکاری‌های مشترک دو کشور اهدافی بود که سجادی در دومین سفر برون‌مرزی خود که در تاریخ ۲۳ خردادماه سال جاری به دوحه قطر داشت، آن را پیگیری کرد.

وزیر ورزش دولت سیزدهم در تاریخ اول تیرماه نیز برای حضور در نشست شورای دائمی وزرای ورزش و سازمان همکاری اسلامی و نیز سخنرانی در نشست تخصصی این اجلاس سفری به کشور جمهوری آذربایجان داشت و طی آن با مسئولان ورزشی کشورهای حاضر در این اجلاس دیدار و گفت‌وگو کرد.

اما مهم‌ترین سفر خارجی وزیر ورزش دیدار با توماس باخ رئیس کمیته بین‌المللی المپیک در سوئیس و نیز گفت‌وگو با روسای فدراسیون‌های جهانی دوچرخه‌سواری و ژیمناستیک بود که در تاریخ هفتم مردادماه انجام شد و طی آن مشکلات موجود بر سر راه ۲ رشته المپیکی ورزش کشور برداشته شد.

قونیه ترکیه دیگر سفر برون‌مرزی وزیر ورزش بود که طی آن سجادی به دعوت وزیر ورزش ترکیه برای حضور در بازی‌های کشورهای اسلامی در این کشور حاضر شد.

حضور در اجلاس وزرای ورزش کشورهای اسلامی به میزبانی عربستان، آخرین سفر برون‌مرزی سجادی تا به امروز بود که در تاریخ ۱۵ شهریور ماه سال جاری انجام شد.
انتهای پیام/
http://enghelab-news.ir/6154
نظرات شما