ناظمی: امیدوارم قضاوت داوران در جام ملت‌ها ادامه‌دار باشد/ شکست ایران برابر ژاپن ناباورانه بود

داور بین‌المللی فوتسال گفت: در جام ملت‌های فوتسال مردان آسیا برای نخستین بار بانوان قضاوت کردند و امیدوارم این موضوع ادامه‌دار باشد و داوران زن بتوانند در این رقابت‌ها حضور داشته باشند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی انقلاب نیوز،گلاره ناظمی روز دوشنبه در گفت‌وگو با ایرنا درباره سطح مسابقات جام ملت‌های فوتسال مردان آسیا، اظهار داشت: این رقابت‌ها به دلیل کرونا پس از دو یا سه سال به تعویق افتاده بود. شرایط کرونا ناخودآگاه بر سطح مسابقات تاثیر گذاشت.

وی افزود: از همان روز اول تصورم بر این بود که با توجه به نتایج ژاپن یعنی تیم رقیب و شکست برابر عربستان، تیم ملی فوتسال کشورمان، قهرمان جام ملت‌ها خواهد شد اما فینال این مسابقات قابل پیش‌بینی نبود. این موضوع نشان دهنده اهمیت فوتسال است که در این رقابت‌ها هیچ چیزی را نمی‌توان پیش‌بینی کرد.

داور بین‌المللی فوتسال گفت: در مسابقات پلی‌آف قبل از جام جهانی در سال ۲۰۲۱ برای فوتسال مردان قضاوت داشتم. در فروردین ماه نیز مسابقات مقدماتی جام جهانی قضاوت کردم. در نهایت در جام ملت‌های آسیا برای نخستین بار قضاوت بانوان رقم خورد. امیدوارم این موضوع ادامه‌دار باشد و داوران بانو بتوانند در این رقابت‌ها همواره قضاوت کنند.

وی با اشاره به اینکه تمامی دیدارهای جام ملت‌های آسیا جذاب بود، اظهار داشت: در مرحله گروهی رقابت‌های جذابی برگزار شد اما زیباترین بازی فینال این مسابقات میان ایران و ژاپن بود. هر چند شکست برابر این تیم ناراحت کننده است.

ناظمی همچنین درباره وضعیت لیگ برتر فوتسال زنان یادآور شد: قرعه‌کشی لیگ برتر فوتبال زنان در شهریور ماه انجام شد اما به دلیل آنکه تیم‌های ذوب آهن و همیاری آذربایجان از لیگ برتر خارج شدند، مجبور شدیم در بیستم مهر ماه دوباره این قرعه‌کشی را انجام دهیم. برنامه مسابقات جدید اعلام می‌شود و از ۲۹ مهر ماه لیگ برتر با حضور ۱۰ تیم آغاز خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: امسال مشکلات مالی گریبانگیر فوتبال زنان است. به طور قطع به دلیل هزینه‌های زیاد باید باشگاه‌ها از فوتبال زنان بیشتر حمایت کنند تا شاهد کاهش تیم‌های باشگاهی زنان نباشیم. هر چند هزینه در فوتبال زنان نسبت به مردان قابل قیاس نیست.

مسئول برگزاری مسابقات فوتبال زنان گفت: اگر نگاه حمایتی از سوی باشگاه‌ها باشد، اتفاق خوبی برای فوتبال زنان رخ می‌دهد. اگر باشگاهی نتواند هزینه‌های فوتبال زنان را تامین کند در نتیجه آن تیم حذف می‌شود و آن منطقه از داشتن فوتبال زنان محروم خواهد شد. اتفاق ناخوشایندی که گریبان زنان این رشته توپی را خواهد گرفت.
انتهای پیام/
http://enghelab-news.ir/6184
نظرات شما