۸۰ درصد داراییِ حریف پرسپولیس در انزلی؛ سرخپوشان به دنبال تقلید از استقلال

ملوان ۸۰ درصد امتیازات این فصل خود را در دیدارهای خانگی به دست آورده و تنها باخت تیمِ «مازیار زارع» در انزلی مقابل استقلال رقم خورده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی انقلاب نیوز،هفته دهم رقابت‌های لیگ برتر فوتبال ایران روز پنجشنبه آغاز می‌شود و در یکی از مهمترین بازی‌ها تیم فوتبال پرسپولیس باید به انزلی برود تا مقابل تیم تازه لیگ برتری شده و ریشه‌دار ملوان قرار بگیرد.

این بازی به نوعی جدال بین صدرنشین و قعرنشین لیگ هم به حساب می‌آید. سرخپوشان تهرانی با ۱۸ امتیاز و به خاطر تفاضل گل بهتر نسبت به رقیب سنتی خود استقلال در رده‌ی نخست قرار دارند و ملوان با پنج امتیاز و به دلیل تفاضل گل بهتر نسبت به صنعت نفت در جایگاه پانزدهم ایستاده است. ۲ تیم با یکدیگر ۱۳ امتیاز فاصله دارند و حالا باید مقابل هم صف‌آرایی کنند.

این ۲ تیم در تاریخ لیگ و جام حذفی ۵۷ بار تا به حال به مصاف هم رفته‌اند که نتیجه‌ی آن ۲۵ پیروزی برای پرسپولیس، ۲۱ تساوی و ۱۱ برد برای قوهای انزلی بوده است. این ۲ تیم پس از لیگ پانزدهم و به خاطر سقوط ملوان به لیگ یک دیگر مقابل هم قرار نگرفته بودند اما حالا یک مرتبه‌ی دیگر شاهد این ماجرا خواهیم بود؛ پس از ۲۳۸۶ روز.

ملوان یک بازی کمتر نسبت به پرسپولیس انجام داده و تا به اینجا در مسابقات خانگی‌اش یک برد، یک مساوی و یک باخت داشته است. به عبارتی دیگر تیم مازیار زارع پس از باخت مقابل استقلال در هفته‌ی دوم در ۲ بازی بعدی‌اش در ورزشگاه تختی (سیروس قایقران) به یک تساوی و یک برد رسیده است. آنها ۸۰ درصد امتیازات این فصل خود را در انزلی جمع‌آوری کرده‌اند.

تیم یحیی گل‌محمدی اما رقیب فوق‌العاده سرسختی برای ملوان است. پرسپولیس در بازی‌های خارج از خانه‌ی خود در این فصل سه برد و ۲ تساوی داشته و به هیچ تیمی نباخته است. آنها ۱۱ امتیاز از ۱۸ امتیاز کنونی خود را بیرون از آزادی مال خود کرده‌اند و از این حیث فقط سپاهان را در کنار خود می‌بینند.

دیدار تیم‌های ملوان بندرانزلی و پرسپولیس تهران در چارچوب هفته دهم لیگ برتر فوتبال باشگاه‌های کشور روز پنجشنبه از ساعت ۱۷ به میزبانی بندرانزلی برگزار خواهد شد.
انتهای پیام/
http://enghelab-news.ir/6201
نظرات شما