انتخابات رژیم آل خلیفه نمایشی است

کنفرانس گروه‌های مخالف حکومت آل خلیفه بحرین با عنوان «لن نشارک» در واکنش به انتخابات نمایشی این رژیم، در مرکز فرهنگی «مرفا الکلمه» قم برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی انقلاب نیوز، در ابتدای این کنفرانس که با موضوع «اجماع همه گروه های معارض برای تحریم انتخابات» برپا شده بود، شیخ عبدالله دقاق مدیر حوزه علمیه بحرینی‌های مقیم قم گفت: بیشتر مردم بحرین از تحریم انتخابات صحبت می‌کنند در حالی که حکومت سعی در بر پایی آن می‌کند.
وی با طرح این سوال که این تحریم چه فایده ای دارد؟ ، افزود: این تحریم مردم بحرین تعیین‌کننده است چه نتیجه آن مثبت باشد چه منفی زیرا که نظام بحرین سعی در القای دموکراتیک بودن حکومت دارد اما این تحریم اهمیت و مشروعیت آن را زیر سوال می‌برد و به جهانیان نشان می‌دهد که بر اساس دموکراسی و رای مردم برگزار نشده است.
شیخ دقاق با بیان اینکه این تحریم نتیجه مثبتی را در پی دارد زیرا مشروعیت حکومت زیر سوال می‌رود، اضافه کرد: اساس دعوت و دیدار پاپ بر این اساس بود که جلوه‌ای نیکو و روی خوشی از حکومت به جهانیان ارائه کند که این تحریم انتخابات باعث از بین بردن این تلاش حکومت شد.
مدیر حوزه علمیه بحرینی‌های مقیم قم اظهار کرد: از شاخص‌های این انتخابات دادن تابعیت به بیگانه‌ها و غیربحرینی بوده است و مردم اصیل بحرین در این انتخابات شرکت نخواهند کرد زیرا حکومت را از اساس نامشروع می دانند.
وی در ادامه گفت: موضع سیاسی همانند سلاح است و انتخابات اعتراف به مشروعیت نظام حاکم به حساب می آید، این بازی انتخاباتی که حکومت بحرین راه انداخته، مردود است.
در ادامه این نشست راشد الراشد از مقامات ارشد جریان عمل اسلامی بحرین گفت: تحریم این انتخابات به معنی تحریم جزئیات یک مسئله سیاسی صرف نیست بلکه همه نظام را زیر سوال می‌برد زیرا حکومت فعلی از نگاه مردم بحرین مردود است و این نظام بر اساس دیکتاتوری بنا شده است، پس نتیجه انتخاب به هر شکلی که باشد مردود است.
وی افزود: ما در این انتخابات شریک نیستیم زیرا این نظام حکومت خود کامه‌ای است و از مردم خود می‌خواهد در تایید نظام حاکم در این انتخابات شرکت کنند و تبریک بگویند، اما مردم بحرین دراین انتخابات اصلا محلی از اعراب ندارند.
راشد الراشد اظهار کرد: این تحریم ریشه در تعالیم دینی و اخلاقی دارد زیرا دین به ما دستور می‌دهد که زیر بار ظلم نرویم و مردم ما تلخی این ظلم را چشیده و مرارت آن را لمس کرده‌اند و حکومت می‌خواهد آن را شیرین جلوه بدهد.
این مقام ارشد جریان عمل اسلامی بحرین با اشاره به وضعیت زندانیان مبارز بحرین گفت: معارضین زندانی داخل بحرین و معارضینی که خارج از کشور هستند با اتفاق نظرشان در این است که تحریم سبب دفاع از حقوق پایمال شده ملت بحرین است و نظام با تمام توانش در مقابل این خواست مردم ناکام مانده است. این مردم با وجود فشار حکومت، برای تحریم این انتخابات به میدان می‌آیند و یکدیگر را به ایستادن مقابل این حمله دعوت می کنند.

وی تصریح کرد: دلایل زیادی برای تحریم این انتخابات وجود دارد زیرا این انتخابات در صدد مصادره اراده مردم است و از فعالان می‌خواهیم که با وسائل مشروع و از طرق مسالمت‌آمیز در این امر سهیم باشند.
شیخ عبدالله الصالح رئیس جمعیت أمل بحرین نیز در این نشست خبری اظهار کرد: مسئولیت دینی و شرعی بر ما فرض می‌کند که به عنوان شهروند بحرینی که مقابل این انتخابات ظاهری بایستیم و وضعیت واقعی و حقیقی کشور را به جهانیان برسانیم.
وی افزود: از همه مردم بحرین چه آنان که در زندان هستند و چه آنانی که خارج از زندان و مقابل حکومت هستند تشکر می‌کنم که با حضورشان باعث نارضایتی حکومت شدند. امروز دستور رسمی از وزارت کشور به تمام ائمه جماعات سراسر کشور داده شده است و از آنان خواسته شده که مردم را به شرکت در انتخابات تشویق کنند. بنابراین این بازی سیاسی کثیف را محکوم می‌کنم.
عبدالرئوف الشایب رئیس حرکت خلاص بحرین از جمله رهبران گروه‌های بحرینی مخالف رژیم آل‌خلیفه بود که در این نشست به اعلام موضع پرداخت.
وی گفت: در این فرصت کوتاه به مردم اعلام می‌دارم که مخالفین نظام در این تحریم در کنار هم هستند و می‌دانیم که مردم شرکت نخواهند کرد.
الشایب ادامه داد: ما دعوت نمی‌کنیم بلکه به جهانیان اعلام می‌کنیم که این انتخابات برخاسته از رأی مردم بحرین نیست و می‌گوییم که این انتخابات توسط قدرت‌های جهان همانند آمریکا و انگلیس و اسرائیل اداره می‌شود و از نظر مردم ما مردود است.انتهای پیام/
http://enghelab-news.ir/6313
نظرات شما