برگزاری کنگره ملی شهدای قم به منزله پایان کار نیست/ لزوم برنامه ریزی جدید برای کنگره در سال ۱۴۰۶

رئیس ستاد کنگره ملی شهدای قم گفت: برگزاری کنگره شهدا به منزله پایان کار نیست و این کنگره سال ۱۴۰۶ مجدد برگزار می‌شود که باید متناسب با گفتمان نسل جوان برنامه‌های جدیدی تدارک دیده شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی انقلاب نیوز،دکتر علی‌اکبر خوش‌گفتار مقدم ظهر یکشنبه در نشست خبری کنگره ملی شهدای استان قم که در سالن جلسات مسجد مقدس جمکران برگزار شد اظهار داشت: برگزاری کنگره شهدا در سطح ملی از قم شروع شده که بعد از آن در سال ۷۳ با تأیید رهبر معظم انقلاب این یادواره در استان‌های دیگر نیز برگزار شد و امروز یک دور تمامی استان‌ها این کنگره را به صورت ملی برگزار کردند.

 

رئیس ستاد کنگره ملی شهدای استان قم گفت: ۱۷ کمیته و ۷ کارگروه در ستاد کنگره ملی شهدای استان قم تشکیل و بسیاری از برنامه‌ها از سوی نهادهاِ مختلف و بخشی نیز به صورت مردمی برگزار شده است.

 

خوش‌گفتار مقدم گفت: رهبر معظم انقلاب در دیدار اعضای کنگره ملی شهدای قم بار مسئولیت ما را سنگین‌تر کردند و فرمودند قم شهر قیام و اقامه است و به همین دلیل شهدای دیگر نقاط کشور را نیز به نوعی منتسب به قم کرده اند که این امر رسالت‌ها را سنگین‌تر کرد.

وی با اشاره به برگزاری نمایش بزرگ فصل شیدایی به بهانه برگزاری کنگره ملی شهدای قم بیان داشت: این برنامه فاخر با استقبال گسترده مردم قم مواجه شد و در حدود ۱۵۰ هزار نفر به تماشای این اثر نمایشی نشستند.

 

خوش‌گفتار مقدم بیان داشت: برگزاری کنگره شهدای قم به منزله پایان کار نیست و این کنگره در سال ۱۴۰۶ مجدد برگزار می‌شود که باید در برنامه ریزی ها تجدید نظر شود و متناسب با گفتمان نسل جوان برنامه‌هایی تدارک دیده شود.

 

رئیس ستاد کنگره ملی شهدای استان قم عنوان داشت: ۲۰۰ کتاب در سطح استان قم در راستای برگزاری کنگره شهدای قم با محوریت زندگی شهدا تهیه و تدوین شده که از این تعداد ۵ کتاب با خط بریل ویژه نابینایان است.

وی ادامه داد: برگزاری نمایشگاه کتاب دفاع مقدس، انقلاب اسلامی و مقاومت نیز با مشارکت حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس سپاه و بسیج و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از هفته گذشته در قم دایر و تا ۲۶ آبان در مجتمع امام خمینی (ره) گلزار شهدای قم میزبان علاقمندان به حوزه کتاب دفاع مقدس است.

 

خوش‌گفتار مقدم با بیان اینکه در حوزه تولیدات رسانه‌ای کارهای خوبی صورت گرفته افزود: یکی از ابزارها برای انتقال پیام شهدا فیلم و سریال است که در این حوزه کارهای خوبی انجام شده است.

 

رئیس ستاد کنگره ملی شهدای استان قم عنوان داشت: فیلم سینمایی نهرخین با موضوع شهدای کربلای ۴ توسط قاسم افشار کارگردان مطرح کشوری که اهل قم است شروع به کار کرده و پیش تولید آن آغاز شده است.

 

وی ادامه داد: دو فیلم دیگری نیز با موضوع شهید زین الدین و شهید کلهری به عنوان شهدای شاخص استان قم در حال تولید است.

 

رئیس ستاد کنگره ملی شهدای استان قم افزود: ۶۰ فیلم مستند در سه سطح الف، ب و ج در حال تولید است که از این تعداد ۲۰ فیلم آماده شده که مابقی نیز طی ده روز آینده نهایی می‌شود و موضوع اصلی تمامی این فیلم‌های نیز در خصوص زندگی شهدای استان قم است.

 

خوشگفتار مقدم ابراز داشت: تعداد ۳۰ تابلو محتوای گزارش ستاد ملی کنگره شهدای استان قم که در دیدار با رهبر معظم انقلاب ارائه شده در محل نمایشگاه کتاب دفاع مقدس قم در معرض دید عمومی مردم قرار گرفته است.

 

رئیس ستاد کنگره ملی شهدای استان قم بیان داشت: تولید محتواها و اقلام فرهنگی از برنامه‌های ستاد کنگره ملی شهدای استان قم بوده که بازسازی تصاویر شهدا از جمله آنان است که تابلو فرش تصاویر شهدا تهیه و به خانواده‌های معظم شهدا اهدا شده است.

خوشگفتار مقدم عنوان داشت: یادواره شهدا در یک روز مشخص در تمامی مدارس استان قم برگزار شد و در این راستا نیز بیش از ۱۰۰ راوی و پیشکسوت دفاع مقدس با حضور در مدارس و دانشگاه‌ها به تبیین سیره شهدا پرداختند.

 

وی گفت: در راستای برگزاری کنگره ملی شهدای استان قم یادواره‌هایی برای ۵۶۵ شهید ارتش دراستان قم که در گذشته کمتر به این عزیزان پرداخته شده بود برگزار و اجلاسیه پایانی نیز با حضور فرمانده کل ارتش در قم برگزار شد.
انتهای پیام/
http://enghelab-news.ir/6324
نظرات شما