ضرورت تشکیل کمیته اضطرار آلودگی هوا/ انتقاد از مدیریت سنتی ترافیک

اعضای شورای اسلامی شهر تهران پنج تذکر را ارایه کردند و رئیس کمیسیون حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی شهر تهران از آنچه مدیریت سنتی ترافیک نامید، انتقاد کرد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی انقلاب نیوز،اعضای شورای اسلامی شهر تهران روز سه‌شنبه در جریان یکصد و ششمین جلسه خود، تذکرات را در دستور کار قرار دادند.

سید جعفر تشکری هاشمی در زمان تذکر خود، با انتشار تصویری از مسیرهای متعدد پایتخت در شب گذشته، گفت: تمام شبکه بزرگراهی و خیابان های اصلی تهران دیشب در وضعیت زرشکی بودند و تقریبا ما ایستاده بودیم.

وی افزود: اکثر مسیرهایی که در زمان عادی را تجربه می‌کردیم، به پنج برابر رسیده بود.

تشکری هاشمی با بیان اینکه وضعیت بحرانی ترافیک شهر تهران نیازمند اقدامات فوریتی است، گفت: اقدامات فوریتی اثر بخشی زیادی ندارند اما مسکنی بر درد مردم است.

عضو شورای اسلامی شهر تهران ادامه داد: آنچه آزار دهنده است، سکوت معنادار دستگاه‌های مسئول است که نه در قبال ترافیک و نه در قبال آلودگی هوا دارند و اقدام موثری دیده نمی شود.

وی ادامه‌داد: چهار میلیون خودرو و یک میلیون موتور سیکلت در خیابانهای تهران را نمی توان به طور سنتی اداره کرد.

تشکری هاشمی با ارایه چند پیشنهاد عنوان کرد که شورای ترافیک تهران جلسه اضطراری تشکیل دهد و از مسئولین مربوطه توضیح بخواهد، همچنین گزارش کنترل ترافیک در صحن شورای شهر ارایه شود.

وی با بیان اینکه آمارهایی برای بهبود و حل مسایل شهر در رسانه ها مطرح می شود که هنوز نتوانستیم اینها را راستی آزمایی کنیم، از هیات رییسه شورای اسلامی شهر تهران خواست که برنامه راستی آزمایی را اجرا کند.

وی‌گفت: منابع شهرداری در کارهای غیر ضروری هزینه می شود و کارهای اساسی مانده است.

انتهای پیام/
http://enghelab-news.ir/6333
نظرات شما