پانزدهمین نیروگاه خورشیدی شهرداری قم به بهره‌برداری می‌رسد

مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم از احداث نیروگاه خورشیدی بوستان نیایش به‌عنوان پانزدهمین نیروگاه خورشیدی شهرداری قم خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی انقلاب نیوز، پیام جوادیان با بیان اینکه از اواخر سال ۹۶ احداث نیروگاه‌های خورشیدی در سازمان پارک‌ها در دستور کار قرار گرفت اظهار کرد: خوشبختانه موفق شدیم در بوستان‌های مختلف سطح شهر، تعداد ۱۵ نیروگاه خورشیدی از ۵ کیلووات تا ۲۰ کیلووات احداث کنیم که بخشی متصل به شبکه و بخشی به‌صورت مصرف داخلی فعال هستند.

وی با تأکید بر اینکه نیروگاه خورشیدی مرکز بی‌سیم و نیروگاه ساختمان شورای شهر ازجمله این نیروگاه‌ها هستند افزود: یک نیروگاه ۵ کیلوواتی جدید در بوستان نیایش منطقه پنج احداث‌شده و طی روزهای آینده اتصال آن به شبکه توزیع برق شهر قم انجام خواهد شد.

مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم با اشاره به اهتمام مدیریت شهری به استفاده از انرژی‌های تجدید پذیر و نو تصریح کرد: طی سال‌های اخیر به جز نیروگاه‌های خورشیدی اقداماتی نیز برای تجهیز سرویس‌های بهداشتی و مراکز خدماتی بوستان‌های شهر به آبگرمکن‌های خورشیدی نیز انجام‌شده است.انتهای پیام/
http://enghelab-news.ir/6613
نظرات شما