دلایل شکل‌‌گیری تقاضای کاذب خودرو/ ا‌ستمرار عرضه در بورس‌ قیمت خودرو را واقعی می‌کند‌

رئیس هیأت مدیره انجمن صنایع همگن قطعه‌سازی کشور گفت: اثرات مثبت عرضه خودرو در بورس زمانی پدیدار می‌شود که این کالا به صورت مستمر در بورس عرضه شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی انقلاب نیوز،محمدرضا نجفی‌ منشی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، ‌بیان کرد: با عرضه خودرو در بورس کالا منافع عده‌ای به خطر افتاده است، بنابراین این افراد با عرضه خودرو در بورس کالا مخالفت می‌کنند.

وی اظهار داشت: اثرات مثبت عرضه خودرو در بورس زمانی پدیدار می‌شود که این کالا به صورت مستمر در بورس عرضه شود و قطعا بعد از گذشت چند ماه، به مرور نتایج مثبت آن در حال پدیدار شدن است.

رئیس هیأت مدیره انجمن صنایع همگن قطعه‌سازی کشور با بیان اینکه صنعت خودرو دشمنان داخلی و خارجی زیادی دارد، افزود: بسیاری تلاش می‌کنند تا این صنعت همواره داری مشکل باشد تا بتوانند به اهداف خود برسند و به جای تولید، واردات خودرو انجام شود لذا در مقابل اتفاقات مثبت برای این صنعت سنگ‌اندازی می‌کنند. 

وی اظهار داشت: تحریم‌های خارجی علیه ایران نیز صنعت خودرو و به‌خصوص تولید خودرو را مورد هدف قرار داده است بنابراین دشمنان خارجی ما نیز سعی می‌کنند که این صنعت آسیب بیند اما با وجود تلاش‌ها و تحریم‌های بسیار علیه این صنعت خوشبختانه صنعت خودرو کشور متوقف نشد و تولید همچنان ادامه دارد. 

* عرضه خودرو در بورس کالا برای تولید‌کننده و مصرف‌کننده فایده دارد

رئیس هیات مدیره انجمن صنایع همگن قطعه‌سازی کشور اظهار داشت: از زمان آغاز عرضه خودرو در بورس کالا خودروساز و مصرف‌کننده هر دو منتفع شده‌اند به‌طوری که خودروساز خودرو را با قیمتی بیشتر از قیمت کارخانه عرضه می‌کند و خریدار نیز خودرو عرضه شده در بورس کالا را با قیمتی حدود 50 تا 100 میلیون تومان کمتر از قیمت بازار خریداری می‌کند. 

نجفی منشی با اشاره به ثبت تقاضای خرید حدود 10 میلیون نفر برای خرید خودرو از طریق قرعه‌کشی در عرضه اخیر ایران خودرو، گفت: این تقاضا برای خرید 10 تا 12 هزار خودرو است که قطعا همه اینها متقاضی خودرو نیستند بلکه هدفشان خرید خودرو به قیمت کارخانه به قصد فروش آن در بازار آزاد و کسب سود است. 

رئیس هیات مدیره انجمن صنایع همگن قطعه‌سازی کشور بیان داشت: اگر خودرو به قیمت واقعی عرضه شود تقاضای کاذب برای آن پیدا نمی‌شود زیرا اغلب متقاضیان به دنبال مابه‌التفاوت قیمت کارخانه و بازار هستند. 

وی با اشاره به واقعی شدن قیمت خودرو با عرضه در بورس کالا گفت: تعدادی از عرضه خودروهایی که در بورس کالا انجام می‌شود مشتری ندارد زیرا قیمت عرضه خودرو در بورس با قیمت بازار اختلاف زیادی ندارد. 
انتهای پیام/
http://enghelab-news.ir/6671
نظرات شما