ترامپ: اگر من بودم جنگ اوکراین را ۲۴ ساعته خاتمه می‌دادم

رئیس جمهور سابق آمریکا با اشاره به توانایی ادعایی مذاکره خود برای پایان دادن به جنگ اوکراین در عرض ۲۴ ساعت، گفت که اگر در قدرت مانده بود این جنگ هرگز شروع نمی‌شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی انقلاب نیوز،در ادامه اظهار نظرهای «دونالد ترامپ» رئیس جمهور سابق آمریکا درباره جنگ روسیه با اوکراین و بی‌کفایتی دولت کنونی کاخ سفید در این‌باره، او این بار به خودستایی از توانایی ادعایی‌اش برای پایان دادن به درگیری پرداخت.

ترامپ بامداد امروز (جمعه) در صفحه شخصی خود در شبکه اجتماعی تروث نوشت: «اگر من رئیس جمهور [آمریکا] بودم، جنگ روسیه و اوکراین هرگز اتفاق نمی‌افتاد، ولی حتی اکنون هم اگر رئیس جمهور باشم، می‌توانم در عرض ۲۴ ساعته با مذاکره به این جنگ وحشتناک و شدید خاتمه دهم».

به نوشته وبگاه «نیوزویک» وی روز پنجشنبه هم در پست دیگری هشدار داده بود که تصمیم دولت «جو بایدن» رئیس جمهور آمریکا برای ارسال تانک به اوکراین می‌تواند به حمله اتمی از سوی روسیه منجر شود.

دولت آمریکا روز چهارشنبه اعلام کرده بود که ۳۱ دستگاه تانک «آبرامز ام۱» را به اوکراین ارسال می‌کند و آلمان هم باید در مقابل، تانک‌های لئوپارد خود را به کی‌یف بدهد.

این تصمیم دولت آمریکا سرانجام به اختلاف نظر ایجاد شده بین کشورهای غربی و آلمان که موافقتش با ارسال تانک‌های لئوپارد به اوکراین را مشروط به اقدام مشابه نخست آمریکا در ارسال تانک‌هایش به اوکراین کرده بود پایان می‌دهد.

متحدان غربی اوکراین  که از ابتدای سال ۲۰۲۳ تلاش کرده‌اند موج ارسال تسلیحات برای کی‌یف را با ارسال تسلیحات سنگین جدید و بی‌سابقه‌ تشدید کنند، در هفته‌های اخیر با مانور روی اینکه روسیه قصد تجمیع و تدارک قوایش برای اجرای دور جدیدی از حملات سنگین در اوکراین را دارد آلمان را برای موافقت با ارسال تانک‌های پیشرفته لئوپارد به اوکراین تحت فشار گذاشتند.

«دیمیتری پسکوف» سخنگوی کرملین نیز با بیان اینکه تحویل تانک‌های آبرامز آمریکایی به کی‌یف یک ایده شکست خورده است، گفت که این تانک‌ها نیز مانند دیگر ادوات جنگی اوکراین ارسالی در آتش خواهند سوخت. (جزئیات بیشتر)
انتهای پیام/
http://enghelab-news.ir/6741
نظرات شما