کارشناس مسائل مذهبی:

جامعه روحانیت حضور درخشانی در جنگ تحمیلی داشت

کارشناس مسائل مذهبی با بیان این که جامعه روحانیت حضور درخشانی در جنگ تحمیلی داشت، گفت: جنگ تحمیلی در دفاع از وطن و اسلام بود و از همین رو حضور روحانیون در جبهه‌ها چشمگیر بود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی انقلاب نیوز،حجت‌الاسلام عباس قاسمی در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری حوزه، با اشاره به هفته دفاع مقدس و ضرورت زنده نگه‌داشتن این هفته اظهار داشت: دفاع مقدس به‌خاطر این مقدس است که مظلوم واقع شده است و تقریباً تمام دنیا علیه حقانیت ما جنگ به راه انداختند و در این میان برخی از کشورها دانسته و برخی از کشورها ندانسته تحت‌فشار کشورهای غربی علیه کشور ما شدند.

وی به حضور روحانیون در جبهه‌ها اشاره کرد و ادامه داد: جنگ تحمیلی در دفاع از وطن و اسلام بود و از همین رو حضور روحانیون در جبهه‌ها چشمگیر بود.

حجت‌الاسلام قاسمی ابراز داشت: جامعه روحانیت هم در بُعد تبلیغی و هم در بُعد نظامی در جبهه‌ها حضور پیدا کردند و شهدای شاخصی همچون شهید میثمی، کاوه، ربانی و... را تقدیم وطن و اسلام کردند.

وی به تلاش دشمنان نظام برای تحریف واقعیت‌های جنگ اشاره کرد و گفت: نیاز داریم در فضای مجازی حضور داشته و اجازه ندهیم این تحریف‌ها و دروغ‌ها به جامعه انتقال پیدا کند.

کارشناس مسائل مذهبی تصریح کرد: در تاریخ ایران همواره جامعه روحانیت پیش‌گام و پیش رو بوده است که از شهیدان مدرس، شیخ فضل‌الله نوری، نواب گرفته تا شهدای روحانی انقلاب همه‌ و همه در مسیر دفاع از مردم مظلوم ایران به شهادت رسیدند.
انتهای پیام/
http://enghelab-news.ir/7873
اخبار مرتبط

نظرات شما