آغاز به کار قرارگاه مردمی حضور با هدف مشارکت حداکثری در انتخابات/۱۱۰۰ نفر به صورت مجازی و ۱۲۰ نفر به صورت حضوری در دوره های انقلاب اسلامی شرکت می کنند

دبیر قرارگاه مردمی حضور گفت: فعالیت قرارگاه از امروز با هدف مشارکت حداکثری در انتخابات آغاز می شود و تا یک اسفندماه ادامه دارد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی انقلاب نیوز، حجت الاسلام مصطفی نگارشی ظهر امروز در نشست خبری قرارگاه مردمی حضور که در سالن اجتماعات فرهنگسرای جوان برگزار شد، اظهار داشت: فعالیت قرارگاه از امروز با هدف مشارکت حداکثری در انتخابات آغاز می شود و تا یک اسفندماه ادامه دارد، تلاش می شود در این مدت کنشگران را به آموزش های لازم قرارگاه مجهز کنیم.
قرارگاه مردمی حضور به دنبال حضور حداکثری و آشنایی نسل جوان با انتخابات است
دبیر قرارگاه مردمی حضور تصریح کرد: روزهای یکم الی یازدهم اسفندماه موضوع ورود به میدان انجام می شود و تلاش می شود نسل جوان با اهمیت حضور در انتخابات آشنا و ظرفیت های مختلف را دور یکدیگر جمع کرده و هم افزایی صورت بگیرد.
استفاده از ظرفیت بسیج محلات و مدارس و دانشگاه ها برای انتخابات پرشور
وی تصریح کرد: با بسیج محلات و دانشگاه ها و مدارس استان نیز صحبت های لازم صورت گرفته و تلاش می شود از ظرفیت آنها برای مشارکت در انتخابات بهره ببریم، کانالی در فضای مجازی با محتوای ویژه کنش گران داریم و کانال دیگر نیز مربوط به محتوای قرارگاه مردمی حضور است.
نگارشی با تاکید بر اهمیت و جایگاه رسانه  افزود: رسانه تاثیر بسیار بالایی دارد و کارگردانی زندگی انسان را انجام می دهد و اصحاب رسانه روایت اول را انجام می دهند.
دبیر قرارگاه مردمی حضور بیان کرد: سیاست راهبردی امام راحل از ابتدا آوردن و حضور مردم در صحنه بود و این موضوع در ۸ سال دفاع مقدس به وضوح مشاهده کردیم.
عدم حضور مردم در صحنه انتخابات یکی‌از اهداف دشمن است
 
وی ادامه داد: عدم حضور مردم در صحنه انتخابات یکی‌از اهداف دشمن بوده است و در این‌راستا برنامه ریزی کرده است که باید این هدف دشمن را با شکست روبرو کرده و حضور و مشارکت پرشور در انتخابات داشته باشیم.
نگارشی با اشاره به آثار و برکات حضور پرشور در انتخابات مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری بیان کرد: امروز برای حاکمیت و عزت اسلامی و صلاح ایران و اسلام و مقابله با استکبار باید در پای صندوق رای حاضر شده و مشارکت پرشور داشته باشیم.
فعالیت قرارگاه مردمی حضور در 5 کارگروه
دبیر قرارگاه مردمی حضور تصریح کرد: این قرارگاه در ۵ کارگروه فعالیت می کند که تولید محتوا نخستین کارگروه است که سرفصل هایی برای دوره های نیم روزه و یک روزه طراحی و محتوای مورد نیاز تولید می شود.
وی ادامه داد: کارگروه طرح و برنامه یکی دیگر از کارگروه های قرارگاه مردمی حضور است، کارگروه آموزش نیز مسئول برگزاری دوره هاست و مباحث جمع آوری و ارائه می شود.
نگارشی بیان کرد: یکی دیگر از کارگروه های قرارگاه مردمی حضور فضای مجازی است که از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است، کارگروه خواهران نیز آخرین کارگروهی است که فعالیت کارگروه های دیگر را بررسی می کند.
دبیر قرارگاه مردمی حضور تصریح کرد: از یکم الی یازدهم اسفند اوج فعالیت این قرارگاه مردمی است و نشست و دوره های آموزشی در حال برگزاری است، دست نیازمان به سمت اقشار مختلف جامعه بلند است و از ظرفیت های مختلف بهره می بریم.
رسانه ها فضا را برای مشارکت حداکثری مردم در انتخابات فراهم کنند
وی ادامه داد: رسانه ها نقش بسیار مهمی در انتخابات دارند و باید کمک شود غباری که دشمن ایجاد کرده از بین برده و فضای مناسب مشارکت حداکثری ایجاد شود.
نگارشی با اشاره به لزوم رفع شبهات درباره اهمیت حضور در انتخابات بیان کرد: مرکز تلفنی پاسخگویی به شبهات با شماره های ۰۲۵۳۶۵۶۵۱۵۵ و ۰۲۵۳۶۵۶۵۱۵۶ از امروز آغاز بکار کرده است.  
۱۱۰۰ نفر به صورت مجازی و ۱۲۰ نفر به صورت حضوری در دوره های انقلاب اسلامی شرکت می کنند
 
دبیر قرارگاه مردمی حضور تصریح کرد: ۱۱۰۰ نفر به صورت مجازی و ۱۲۰ نفر به صورت حضوری در دوره های انقلاب اسلامی شرکت می کنند و همچنین دوره برای رای اولی ها برگزار و نشست با اساتید حوزه برگزار کردیم.
وی با اشاره به لزوم آشنایی نوجوانان و جوانان با دستاوردهای انقلاب اسلامی ادامه داد: روزهای 11 و 12 و 13 بهمن ماه دوره های انقلاب  اسلامی ویژه طلاب و دانشجویان برگزار می شود و همچنین یک سری تابلوهای روایتی درباره انتخابات آماده و در سطح شهر استفاده خواهد شد.
نگارشی تصریح کرد: 25 بهمن در خوابگاه های دانشجویی استان حضور پیدا کرده و پاسخگوی سوالات و شبهات دانشجویان عزیز در زمینه انتخابات خواهیم بود.
دبیر قرارگاه مردمی حضور گفت: با اداره کل آموزش و پرورش استان جلساتی در زمینه رای اولی ها برگزار کرده ایم و همچینن با اساتید حوزه علمیه نیز نشست هایی برگزار خواهد شد.
وی بیان کرد: شهرمقدس قم به عنوان خاستگاه انقلاب اسلامی نقش مهمی در موضوعات مختلف ایفا می کند و در این زمینه رسالت و وظیفه مهمی در زمینه انتخابات بر عهده داریم.
 حجت الاسلام امین شمشیری مسئول مرکز معنویت تمدن ساز و استاد حوزه دانشگاه نیز در این مراسم اظهار داشت: یکی از اقدامات این کمیته اهمیت مشارکت در انتخابات است و اگر در کشورمان نقصی وجود دارد فقط با مشارکت برطرف می شود.
برگزاری دوره هایی ویژه رای اولی و دانشجویان با محتوای انتخابات
رئیس قرارگاه مردمی حضور مشارکت پرشور در انتخابات را مورد تاکید قرار داد و خاطر نشان کرد: دوره هایی ویژه رای اولی ها و فرهنگیان و دانشگاهیان و ... برگزار کردیم و این دوره ها تداوم دارد.

انتهای پیام/
http://enghelab-news.ir/8438
اخبار مرتبط

نظرات شما