با سخنرانی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام؛

همایش مبلغین جهان اسلام و گام دوم انقلاب اسلامی برگزار می شود

همایش «مبلغین جهان اسلام و گام دوم انقلاب اسلامی » با سخنرانی دکتر محسن رضایی، دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در مجتمع امام خمینی(ره) قم برگزار می شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی انقلاب نیوز،حجت الاسلام سید محمد باقر هاشمی شاهرودی در نشستی با اصحاب رسانه که با موضوع اولین همایش مهارت های کاربردی تبلیغ با رویکرد «مبلغین جهان اسلام و گام دوم انقلاب اسلامی» در سالن اجتماعات اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی در قم برگزار شد، گفت: بیناد فقه و معارف اهل البیت(ع) به وسیله مرحوم والد ما آیت الله هاشمی شاهرودی هشت سال گذشته با هدف ترویج مبانی دینی اسلامی در ارتباط با خانواده در قم راه اندازی شد.

فرزند مرحوم آیت الله شاهرودی افزود: دلیل این هدف گذاری، هجمه دشمن علیه نهاد خانواده اسلامی بوده است؛ از سویی تأکید آن مرحوم هم بر تقویت بنیان دینی و تحکیم بخشی به عناصر خانواده و جامعه، نقش خانواده در نظام بوده است که در همین موارد تحقیقات جامعی شد و دستاوردهای مثبتی هم بدست آمد.

وی عنوان کرد: اولین مسئله که روی آن تحقیق شد، تحکیم بنیان خانواده روحانیت بوده و چند سالی در همین رابطه فعالیت هایی انجام شد و آموزش و مهارت های به خانواده های طلاب و روحانیون ارائه شده است.

حجت الاسلام هاشمی شاهردی گفت: در این راستا دوره شش روزه ای با رویکرد تبلیغی با حضور 800 نفر از طلاب المصطفی برگزار شد.

رئیس بنیاد فقه و معارف اهل البیت(ع) با بیان این که اربعین ظرفیت بسیار خوبی برای هدایت، ترویج مبانی دینی است و درباره این موضوع هم مهارت هایی به مبلغین ارائه شده است، گفت: برای مهارت افزایی مبلغین، محتواهای آموزشی، مشاوره ای و رفتاری در برخورد با مردم از منابع دینی استخراج و برنامه و دوره های آموزشی برای مبلغین برگزار شده است.

فرزند مرحوم آیت الله شاهرودی افزود: اگر نگاه این باشد، می توان آینده خوب و مثبتی برای تبلیغ در اموری مانند پیاده روی اربعین و سایر مناسبت ها در نظر گرفت.

وی عنوان کرد: این دوره ها با هدف ارتباط مبلغین با مخاطب برای بیان معارف دینی در پیاده روی اربعین برگزار شد و تلاش بر این است بتوان از ظرفیت عظیم اربعینی برای احیاء معارف ارزشی و کمک به ترویج دین بهره گرفت.

حجت الاسلام هاشمی شاهردی با اشاره به تأکید رهبر انقلاب بر ترویج سبک زندگی در گام دوم انقلاب بیان داشت: معتقدیم رهبر انقلاب در گام دوم انقلاب به مسئله ترویج سبک اسلامی تأکید فراوان کرده اند و در این بنیاد تلاش بر این است تا سبک زندگی اهل بیت(ع) به عنوان الگوی اربعینی به جهانیان معرفی شود.  

وی عنوان کرد: در روز این همایش دکتر رضایی، دبیر تشخیص مصلحت نظام سخنرانی خواهند کرد.

حجت الاسلام هاشمی شاهردی گفت: این همایش یکشنبه 26 اسفند ساعت 13 در مجمتع امام خمینی(ره) قم برگزار می شود.
انتهای پیام/
http://enghelab-news.ir/1271
نظرات شما