همزمان با نیمه شعبان؛

همایش بین‌المللی دکترین مهدویت در قم برگزار می‌شود

همایش بین‌المللی دکترین مهدویت در آستانه میلاد بقیه الله الاعظم (عج) در قم برگزار می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی انقلاب نیوز، حجت الاسلام و المسلمین دکتر محمدصابر جعفری، دبیر این همایش طی سخنانی در نشست خبری با اشاره به اهمیت پرداختن به موضوع مهدویت در عصر حاضر، اظهار داشت: برای هر چه باشکوه تر برگزار شدن مراسم با مراکز مختلفی همکاری داشتیم و از تجربیات همه در این زمینه استفاده شده است.

وی ادامه داد: حضور مراکز مختلف یک نشاطی را در این زمینه ایجاد کرده و جلسات مختلفی در طول سال برای برپایی همایش صورت گرفته است.

جعفری افزود: از همکاری دانشگاه امام صادق(ع) و سایر نهادهای دینی ، دانشگاهی و حوزوی بهره گرفته شده تا بتوانیم سطح علمی همایش را بالا ببریم.

وی افزود: 5 عنوان کتاب نیز در این همایش رونمایی خواهد شد که به صورت تخصصی به مسئله مهدویت پرداخته اند.

دبیر همایش دکترین مهدویت ادامه داد: در مجموع 220 مقاله به دبیرخانه همایش رسیده است که از این تعداد 64 مقاله در همایش فرصت ارائه پیدا می کنند و 150 مقاله نیز در مجلات تخصصی به چاپ می رسند.

وی افزود: در این همایش 4 کمیسیون تخصصی با محورهای مهم «مهدویت و چالش ها» شامل تعیین وقت برای ظهور، مسئولیت گریزی، فتنه ها و مدعیان دروغین و ...برگزار خواهد شد.

جعفری عنوان کرد: در این همایش اساتید و پژوهشگران مقالات خود را در قالب محورهای چالش های اعتقادی و فرهنگی و چالش های اجتماعی و سیاسی پیرامون مهدویت ارائه می دهند.

وی اظهار کرد: قرار است از 18 مقاله برتر در این همایش تقدیر شود که این مقالات از برگزیده ترین آثار به دست آمده به همایش است.

حجت‌الاسلام مهدی حسین پور ، دبیر اجرایی همایش دکترین مهدوین نیز ابراز داشت: دو سال است که رویکرد همایش تغییر کرده و به‌صورت رسمی تقریباً 10 مرکز علمی ازجمله دانشگاه معارف اسلامی، دانشگاه باقرالعلوم، حوزه علمیه قم، دانشگاه امام صادق و.. با همایش تعامل سازنده‌ای داشته‌اند.

وی افزود: پیش نشست‌هایی را نیز در این مراکز برگزار کردیم تا بتوانیم هر چه بیشتر از تجارب این مراکز در برگزاری بهتر و همچنین افزایش بار علمی همایش بهره ببریم.

حسین پور بابیان این‌که رویکرد ما علمی بوده است، بیان داشت: اکثر مقالات یا علمی پژوهشی یا علمی ترویجی هستند که در مجلات تخصصی به چاپ خواهند رسید.

وی افزود: 100 مقاله از مراکز علمی و 120 مقاله آزاد به دبیرخانه همایش رسیده است که نشان از استقبال خوب مراکز مختلف دارد.

حسین پور ابراز داشت: 10 مهمان خارجی نیز در این همایش حضور خواهند داشت و از نقطه نظرات آن‌ها نیز بهره خواهیم برد.

وی زمان برگزاری همایش را 29 فروردین عنوان کرد و گفت: سخنران افتتاحیه آیت‌الله اراکی دبیر مجمع تقریب مذاهب اسلامی و سخنران پایانی نیز حجت‌الاسلام‌والمسلمین عباسی خواهد بود.

دبیر اجرایی همایش دکترین مهدویت بابیان این‌که مکان همایش موسسه آموزشی امام خمینی خواهد بود، تصریح کرد: 150 مقاله امتیاز لازم را برای چاپ کسب کرده‌اند که در مجلات تخصصی به چاپ خواهد رسید.

وی تصریح کرد: در این همایش از 18 مهدی یاور تقدیر خواهد شد و همچنین دو مرکزی که بیش از همه مراکز همکاری داشته‌اند مورد تجلیل قرار خواهند گرفت.

انتهای پیام/
http://enghelab-news.ir/2179
نظرات شما