دبیر ستاد مردمی غدیر در قم مطرح کرد:

برگزاری برنامه های متنوع روز غدیر در 110محله قم/ توزیع110 هزار پرس غذا روز عید غدیر در محلات قم

دبیر ستاد مردمی غدیر در قم از توزیع110 هزار پرس غذا روز عید غدیر در محلات قم خبر داد و گفت: برنامه های متنوعی روز غدیر در 110محله قم برگزار خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی انقلاب نیوز، بختیار زاده پیش از ظهر امروز در نشست خبری راه اندازی ستاد مردمی غدیر با اشاره اهمیت جایگاه غدیر، اظهار داشت: به دلیل اهمیت غدیر ستاد مردمی غدیر را تشکیل دادیم و این ستاد پیوندی بین مردم و تشکل های مردم نهاد را ایجاد کرد.
وی ادامه داد:در این ستاد تمام هیئت های مذهبی استان و ارگان ها و نهاد و تشکل ها عضو هستند و امیدواریم این ستاد الگویی برای دیگر شود.
دبیر ستاد مردمی غدیر در قم با اشاره به اینکه در این ایام برنامه هایی در استان تدارک دیده شده است، گفت: در سطح شهر ایستگاه های صلواتی با کمک خیرین و هیئت های مذهبی برپا خواهد شد.
وی اضافه کرد:  در این ایام بحث مواسات و کمک به نیازمندان را خواهیم داشت همچنین در 110محله استان برنامه کاروان شادری را راه اندازی خواهیم کرد.
بختیارزاده ادامه داد: در این ایام از پیشکسوتان عرصه های آئینی عیادت و دیدار خواهیم کرد.
وی خاطرنشان کرد: در این دهه  شهرداری هم اعلام کرده است که تمام بوستان ها و شهربازی های تحت نظر شهرداری به صورت نیم بها خواهد بود.
دبیر ستاد مردمی غدیر در قم با اشاره به برگزاری مسابقه غدیر در این ایام، عنوان کرد: برنامه های ایام غدیر علاوه بر قم در قنوات، کهک، جعفریه و برخی از بخش های دیگر هم برگزار خواهد شد.
وی افزود: طبق سنوات گذشته پیاده روی روز عید غدیر را خواهیم داشت که بزرگترین پیاده روی از حرم مطهر حضرت معصومه(س) به سمت مسجد مقدس جمکران خواهد بود.

مراسم پیاده روی غدیر از ابتدای بلوار پیامبر اعظم تا مسجد جمکران برگزار می شود
همچنین در ادامه این جلسه جواد اشعری رئیس شورای هیئت های مذهبی استان قم تصریح کرد: 15 برنامه در مناطق مختلف قم که شاخص هستند با کمک هیئت های مذهبی برگزار می کنیم، کاروان های شادی در شب و روز عید غدیر خم برگزار می شود و مراسم پیاده روی عصر عید غدیر از ابتدای بلوار پیامبر اعظم تا مسجد جمکران برگزار می شود.
وی افزود: 110 هزار پرس غذا روز عید غدیر در محله های مختلف شهر قم توزیع می شود و همچنین قرائت دعای ندبه در روز عید غدیر به صورت گسترده انجام می شود و برگزاری همایشی به همت سازمان بسیج مداحان تحت عنوان همایش سادات از جمله برنامه های این روز بزرگ است.
ریس شورای هییت های مذهبی استان قم بیان کرد: توزیع ارزاق به صورت دولتی بین هیئت ها با کمک جهاد کشاورزی استان و برپایی ایستگاه های صلواتی از دیگر برنامه های روز عید غدیر در قم است.
 اشعری خاطرنشان کرد: همایش ملی غدیریان روز دوشنبه ساعت 18 با حضور مسئولان هیئت ها و شاعران از قم، تهران، اصفهان، کاشان و کرج در شبستان نجمه خاتون حرم حضرت معصومه(س) برگزار می شود که آیت الله سعیدی تولیت حرم بانوی کرامت و حجت الاسلام فرحزاد از جمله سخنرانان این مراسم هستند.انتهای پیام/
http://enghelab-news.ir/5737
نظرات شما