مدیرکل اوقاف قم:

دل پاک و اندیشه‌های بلند حاج قاسم او را به چنین جایگاهی رساند

مدیرکل اوقاف استان قم گفت: آنچه حاج قاسم سلیمانی را به این درجه و مرتبه رساند، نه آموزش‌ها و نه تجهیزات نظامی بود بلکه دل پاکش بود که در کنار اندیشه‌های بلند، چنین مقامی را برایش به ارمغان آورد، مردی که در عین فرماندهی عالی، خود را سرباز کوچک ولایت می‌نامید.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی انقلاب نیوز، به نقل از روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان قم، حجت‌الاسلام والمسلمین عباس اسکندری پیش از ظهر امروز در همایش گرامیداشت سومین سالگرد شهادت حاج قاسم سلیمانی که در سالن همایش‌های مجتمع فرهنگی امامزاده شاه سید علی(ع) برگزار شد اظهار کرد: کسی که فقط اجرای حکم خدا برای او مهم باشد، هیچ گاه در بن بست قرار نمی‌گیرد و راه را بسته نمی‌بیند، بلکه درها برای او گشوده شده و با هیمنه الهی به پیش می‌رود و حاج قاسم اینگونه بود.
وی افزود: آنچه حاج قاسم سلیمانی را به این درجه و مرتبه رساند، نه آموزش‌ها و نه تجهیزات نظامی بود بلکه دل پاکش بود که در کنار اندیشه‌های بلند، چنین مقامی را برایش به ارمغان آورد، مردی که در عین فرماندهی عالی، خود را سرباز کوچک ولایت می‌نامید.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان قم با بیان اینکه شهید حاج قاسم سلیمانی حتی نمی‌خواست عناوینش روی سنگ قبرش نوشته شود عنوان کرد: این شخصیت بزرگوار اکنون شاهد بر اعمال و رفتار ماست و شهدای واقعی در راه حل اینگونه‌اند.
وی ادامه داد: امتحان کنید و ببینید وقتی گرهی در کارتان افتاد و به حاج قاسم و دیگر شهدا رو انداختید، آن گره باز می‌شود یا نه؟ من خود این کار را کرده‌ام و نتیجه گرفته‌ام.
اسکندری با بیان اینکه شهدا دارای مقام شفاعت هم هستند عنوان کرد: خواهیم دید که در روز قیامت، حاج قاسم سلیمانی چگونه گروه گروه مردم را شفاعت کرده و با خود به بهشت می‌برد.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان قم تصریح کرد: دو ویژگی سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی بیش از دیگر خصوصیات او جلوه‌گری می‌کرد که همه خدمات ارزشمند او به ایران و جبهه مقاومت، ناشی از همین دو ویژگی بارز بود؛ نخست اخلاص اوست که در اعلی مرتبه قرار داشت.
وی با بیان اینکه واژه اخلاص را به خیلی از افراد نسبت می‌دهیم گفت: باید بپذریم که خلوص و پاکی در گفتار، رفتار و لحظه لحظه زندگی حاج قاسم کاملا ملموس و از نوعی دیگر بود.
اسکندری خاطرنشان کرد: حاج قاسم همان نوع اخلاصی را داشت که مد نظر قرآن کریم است؛ او بدون شبهه وارد کار برای دوستان انقلابی شد و با خلوص نیت هم از کار خارج شد و به همین دلیل خداوند همه ابزارهای مادی و معنوی را در اختیارش گذاشت.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان قم با بیان اینکه کار حاج قاسم سلیمانی با آموزش‌های نظامی معمول امکان‌پذیر نبوده است گفت: شاید دوره‌های آموزشی برخی دیگر از فرماندهان در دیگر کشورها از شهید سلیمانی بیشتر بود ولی کاری که او انجام داد، از توان آنها خارج بوده است، مردی که یک تنه توانست فرزند نامشروع استکبار جهانی یعنی داعش و تکفیری‌ها را از منطقه خارج کند.


انتهای پیام/
http://enghelab-news.ir/6583
نظرات شما