آثار آیت‌الله‌العظمی جوادی آملی ارمغان نظام اسلامی و حوزه علمیه به جامعه است

رئیس بنیاد بین‌المللی علوم وحیانی اسراء گفت: محصولات بنیاد اسراء و آثار آیت‌الله‌العظمی جوادی آملی وابسته به شخص نیست؛ بلکه ارمغان نظام اسلامی و حوزه علمیه به جامعه است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی انقلاب نیوز،حجت‌الاسلام‌والمسلمین مرتضی جوادی آملی، امروز در نشست خبری تولیدات فرهنگی - رسانه‌ای سال ۱۴۰۰ بنیاد بین‌المللی علوم وحیانی اسراء که در سالن جلسات این بنیاد در قم برگزار شد؛ با اشاره به در پیش بودن اربعین حسینی، پیاده‌روی و تجمع در کربلا را حماسه عنوان کرد و اظهار داشت: پیروان قرآن و عترت این روزها در راه هستند تا خود را به کربلای معلی برسانند و به زیارت سالار شهیدان نائل شوند.

رئیس بنیاد بین‌المللی علوم وحیانی اسراء ادامه داد: بنیاد اسراء مبتنی بر کارهای تحقیقی فعالیت‌های فرهنگی و رسانه‌ای را تولید و ارائه می‌کند.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین جوادی آملی ابراز داشت: تفاوت تولیداتی که در اسرا است با مکان‌های دیگر در تحقیق است و اصولاً تحقیقی که بر سه اصل عقل، نقل و شهود نباشد چه‌بسا تحریف هم ایجاد بکند.

وی ادامه داد: آثار و تولیدات بنیاد اسرا از گذر تحقیقی گذشته که بر این سه اصل استوار بوده است و در آثاری که امروز هم رونمایی می‌شود می‌توان به‌خوبی این مهم را دید.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین جوادی آملی تصریح کرد: ما نیاز داریم حقیقت‌ها را ببینیم و بعد از لمس یا چشیدن و ... آن‌ها را ارزیابی کنیم؛ اما در این میان حقایقی که در اعتقادات داریم ماورای مادی هستند باید از طریق عقل و فکر به آن برسیم.

وی ادامه داد: احساسات و عواطف برای ائمه و اهل‌بیت (ع) که در بین مردم رایج است هرچند که بسیار ارزشمند و سعادت آفرین است؛ اما چنانچه این اشک و گریه از درگاه تحقیق و عقل برهانی نگذشته باشد می‌تواند جامعه را به سمت عوام‌فریبی ببرد و به عبارت ساده‌تر اگر عاطفه به دست عقل و برهان سپرده نباشد امکان انحراف دارد.

رئیس بنیاد بین‌المللی علوم وحیانی اسراء افزود: فرهنگ جلوه‌های مختلفی دارد و با تکنولوژی که وارد صحنه شده جلوه‌های مختلفی را برای جامعه نمایان کرده و در این میان ما در مسیر تولیدات خودمان به دنبال بهره‌برداری از مهارت‌ها هستیم تا به بهترین صورت با جامعه ارتباط بگیریم.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین جوادی آملی با بیان اینکه تحقیق به معنای به حق رسیدن است، ابراز داشت: برای رسیدن به حق در امور غیرمادی باید از عقل، نقل و شهود استفاده کرد و این سه هماهنگی کاملی با هم دارند.

رئیس بنیاد بین‌المللی علوم وحیانی اسراء با اشاره به مراحل تکمیل تفسیر تسنیم اظهار داشت: جلد ۷۷ تفسیر تسنیم اکنون آماده است و جلد پایانی آن سال ۱۴۰۲ ارائه خواهد شد. به همین مناسبت این بنیاد در پی برگزاری جشن اختتام این تفسیر به‌صورت بین‌المللی و با حضور شخصیت‌های برجسته جهان اسلام است.

استاد حوزه و دانشگاه ادامه داد: محصولات بنیاد اسراء و آثار آیت‌الله‌العظمی جوادی آملی وابسته به شخص نیست؛ بلکه ارمغان نظام اسلامی و حوزه علمیه به جامعه است.

 
انتهای پیام/
http://enghelab-news.ir/6003
نظرات شما