حاج حسن حیدرزاده قمی از مداحان استان قم موفق به کسب مقام نخست مسابقات مداحی وجیها بالحسین(ع) در کشور عراق شد.
در آستانه عید سعید فطر، دو نیکوکار قمی، حمایت از هزار و ۱۰۰ یتیم و فرزند محسنین را با پرداخت ماهانه ۱۳۵ میلیون تومان برای مجموع آنها به عهده گرفتند.
معاون فرهنگی و اجتماعی اوقاف قم از اقامه نماز عید سعید فطر در ۱۶ بقعه متبرکه نواحی و بخش‌های مختلف استان خبر داد.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با بیان اینکه ملّت فلسطین هر روز بیش از گذشته نشان میدهد که با شهامتی کم‌نظیر در برابر ظالم ایستاده و خواهد ایستاد، تصریح فرمودند: جوانان با عملیّات فداکارانه‌ خود، سپر دفاع فلسطین شده‌اند و آینده‌ای متفاوت را مژده می‌دهند.
یک خیر با برگزاری مراسم ویژه ای برای 100 یتیم و فرزند محسنین، حمایت ماهانه یکصد فرزند معنوی دیگر با سرانه یک میلیون ریال را بر عهده گرفت.
شاهین صادقی نسب استاد دانشگاه تهران گفت: برنامه ها و فعالیت های قرآنی باید در جامعه استمرار داشته باشد.
رئیس موسسه خاتم و مدیر بخش مشاوره نمایشگاه قرآن کریم گفت: استاد جان بزرگی پیشگام عرصه تربیت و درمانگری معنوی در ایران است که آثار متعددی را در این زمینه عرضه کرده‌اند.
علی باقر طاهری نیا معاون پژوهش وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گفت: قصه در ادبیات ظرفیت فراوانی برای خوانندگان دارد و ساختار قصه های قرآن ویژگی‌هایی دارد که به یک ویژگی اکتفا می‌کنم که آن آغاز قصه به گونه‌ای متفاوت است .
فرمانده سپاه استان قم گفت: ۷۵ مرکز با نام خانه سبز با کمک طلاب سازمان تبلیغات در محلات قم به منظور مشاوره به خانواده‌ها در حوزه‌های تربیتی، اخلاقی، ازدواج و اختلافات زناشوئی تشکیل شده است
حادثه خونین و دردناک در حرم امام رضا(ع) علاوه بر جریحه‌دار کردن احساسات عمومی با واکنش تند علمای اهل سنت روبه‌رو شد که ضمن محکوم کردن این اقدام مذبوحانه، خواستار برخورد قاطعانه مسئولان با عاملان اصلی جریان نفاق و فتنه شدند.
مدیر حوزه‌های علمیه خواهران کشور از آغاز ثبت نام برای حوزه های علمیه خواهر از 15اردیبهشت خبر داد و گفت: حوزه های علمیه طبق رسالتی که دارند در صف اول جهاد تبیین قرار دارند.
حجت الاسلام والمسلمین روستاآزاد با اشاره به آمار مبلغین اعزامی دفتر تبلیغات اسلامی در ماه مبارک رمضان افزود: مبلغین در حال ثبت نام در سامانه مربوطه می باشند و تعداد آنان تاکنون به ۷۰۰۰ نفر رسیده است؛ این آمار در حال افزایش بوده و تخمین زده می شود که به ۸۰۰۰ نفر نیز برسد.
عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم گفت: توجه ویژه به جهاد تبیین و اختصاص غرفه‌ای خاص به این مسئله در خیمه مزار شیخان، ستودنی و قابل تقدیر است.
استاد دانشگاه تهران گفت: سابقه ما در مردم‌سالاری و اسلام مداری یک موضوع قدیمی و کهنه‌ای است که تبلور شیرین و نوین آن در نظام جمهوری اسلامی رخ‌داده است.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با تأکید بر اینکه تولید ملّی راه عبور از دشواری‌های اقتصادی است، فرمودند: تولید، اشتغال ایجاد می‌کند، تورّم را کاهش می‌دهد، رفاه عمومی ایجاد می‌کند و اعتماد به نفس ملّی را بالا می‌برد.
دوره آشنایی با رشته مطالعات زنان با عنوان" مسائل زنان و خانواده، از نظریه تا عمل " برگزار می‌شود.
سخنگوی صنعت برق شرایط مشمولان رایگان شدن تعرفه برق را اعلام کرد.
رئیس هیات مدیره کلینیک طهورا گفت: مرکز درمان ناباروری و جراحی محدود طهورا به مناسبت سالروز تاسیس این مرکز و جهت حمایت از طرح افزایش جمعیت از میلاد امام علی علیه السلام تا میلاد حضرت قائم عجل الله طرح ویزیت و مشاوره رایگان «میلاد تا میلاد» را برگزار می کند.
عضو هیئت‌علمی دانشگاه آزاد اسلامی گفت: در گفتمان انقلاب اسلامی برخلاف گفتمان‌های سنتی، مدیر و مدبر در کانون خانواده، بانوان هستند و این مسئله باید موجبات تفکر در مسئله خانواده محوری و اهمیت آن در جامعه باشد.
عضو هیئت‌علمی پژوهشکده زن و خانواده گفت: رسانه‌های جامعه برنامه ویژه‌ای برای حوزه خانواده نداشته‌اند و باید در این زمینه به فکر بود.