مدیرکل اوقاف استان قم گفت: مرحله مرحله نهایی و کشوری معارفی قرآن کریم برای نخستین بار و با حضور 74 نفر از فعالان این حوزه در قم برگزار خواهد شد.
قانون پیش‌فروش مسکن از آن دسته قوانینی است که طبق نظر کارشناسان آنچنان که باید اجرایی نشده و می‌توان گفت که به دست فراموشی سپرده شده است، در حالی که رونق بازار مسکن به عنوان مهم‌ترین بازتاب اجرایی کردن این قانون به شمار رفته و بخشی از مشکلات در این بخش را مرتفع خواهد کرد.
یک هیات ۶ نفره بانوان از وزیران و رئیسان سازمان ها و وزارت خانه های مختلف نیکاراگوئه با حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان دیدار و در زمینه مسائل مختلف و از جمله همکاری های دوجانبه گفتن وگو کردند.
صندوق اعتباری هنر بیش از ۱۳۶ میلیارد تومان تسهیلات قرض الحسنه، شامل تسهیلات ضروری، بلاعوض و کارآفرینی به اعضای تحت پوشش اعطا کرد.
مدیر فنی تیم‌های ملی کشتی آزاد گفت: رقابت‌های تنگاتنگ کشتی گیر را از حاشیه امن خارج می‌کند و این باعث می‌شود که نفر اول تیم ملی هم بیاید خوب تمرین کند.
خیرالله پروین عضو هیئت علمی دانشگاه تهران گفت: زمانی که مردم به مسئولیت‌پذیری و پاسخگو بودن مقامات دولتی اعتماد داشته باشند تمایل بیشتری به مشارکت در اداره امور خواهند داشت.
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: رشد بی رویه قیمت کالاهای سلامت در مقابل عدم افزایش قیمت دخانیات، یعنی تجارت مرگ در کشور که با هیچ رقمی قابل جبران نیست.
به گفته رئیس مجلس شورای اسلامی در صورت تصویب طرح پیشنهادی پارلمان اروپا در تروریست اعلان کردن سپاه، مجلس شورای اسلامی مقابله به مثل خواهد کرد و دولت های اروپایی را حامی تروریست و ارتش های آن ها را نیز در گروه تروریستی قرار داده و در منطقه به عنوان یک گروه تروریستی با آنان برخورد خواهیم کرد.
فرمانده سپاه استان قم حمایت ویژه مسئولان استان از طرح‌های مورد تصویب مجمع عالی بسیجیان استان قم را خواستار شد و گفت: گروه‌های تخصصی باید بر اساس شرایط و ظرفیت‌های استان طرح‌هایی را با راهکارهای عملیاتی برای رفع آسیب‌ها و نیازهای مردم ارائه دهند.
مدیر عامل صندوق اعتباری هنر تاکید کرد:مصمم هستیم با همکاری دو‌جانبه با سازمان تأمین اجتماعی همه تلاش خود را در جهت گسترش خدمات بیمه‌ای بکار بسته تا بتوانیم امنیت شغلی را برای تداوم فعالیت حرفه‌ای اهالی فرهنگ، هنر و رسانه فراهم آوریم.
معاون توسعه ورزش‌ قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش و جوانان گفت: حضور ستاد راهبری ورزش حوزه‌های علمیه ارزشمند و تأثیرگذار است و قطعاً در آینده شاهد ثمرات آن خواهیم بود.
تجربه‌های پیشین در رویارویی با تحریم، باعث اتخاذ رویکرد تولید بار اول برای ساخت فناوری‌های راهبردی شده است که مسیری موفقیت‌آمیز اما نوپاست. کارشناسان معتقدند دولت باید تسهیلات بیشتری برای این طرح در نظر گیرد.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ملی کردن صنعت چاپ را یکی از برنامه‌های اصلی این وزارتخانه اعلام کرد و افزود: سعی داریم در این دوره ملی کردن صنعت چاپ را دنبال کنیم؛ اگرچه ممکن است در ابعاد کامل فراهم نشود.
اولین جلسه محفل انس با قرآن کارکنان اداره کل پست استان قم برگزار شد.
وزیر امور خارجه گفت: تحولات در حوزه شامات و غرب آسیا، پیرو صحبت هایی که با مقامات سوریه و لبنان مورد بررسی قرار گرفت، در برنامه سفر به ترکیه در دستور کار مذاکرات است.
معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری از اختصاص پنج درصد از کل بودجه دانشگاه‌ها به فعالیت های فرهنگی دانشجویی در لایحه بودجه سال ۱۴۰۲ خبر داد.
جانشین فرمانده سپاه استان قم گفت: امسال 40 نفر از معلمان بازنشسته درس آمادگی دفاعی با حضور در مدارس به تبیین ابعاد جنگ ترکیبی می‌پردازند که 90 معلم دیگر نیز در سال آینده به این جمع اضافه می‌شوند.
استاد دانشگاه با بیان اینکه طرح مالیات بر عایدی سرمایه، گامی در رهسپاری سرمایه‌های سرگردان به سمت تولید است، اجرای مالیات بر سوداگری و سفته بازی را راهبرد شفافیت، توسعه تولید و ارتقای ارزش پول ملی، عنوان کرد.
سازمان هواشناسی از وضعیت جوی نارنجی و شروع بارش برف و باران شدید در ۲۳ استان خبر داد و اعلام کرد: هوای سرد تا ظهر دوشنبه در کشور ماندگار است.
استاد دانشگاه تهران گفت: اولین و اساسی‌ترین اقدام در مهندسی فرهنگی مقابله با ناهنجاری‌های فرهنگی در نظام حکمرانی است.