خوردن جو و محصولات تولید شده بر پایه این گیاه، سطح دو نوع کلسترول LDL یا همان لیپوپروتئین با چگالی کم و HDL یا لیپوپروتئین با چگالی کم را کاهش می دهد.
ویتامین D از تراکم مواد معدنی استخوان ها حمایت می کند و به عملکرد عصبی عضلانی کمک می کند و همچنین خطر شکستگی را کاهش می دهد.
مطالعات نشان می‌دهد افرادی که اغلب نوشیدنی‌های گرم می‌نوشند، ۲.۸ برابر بیشتر نسبت به افرادی که نوشیدنی‌های گرم مصرف نمی‌کنند، در معرض خطر ابتلا به سرطان مری هستند.
تحقیقات نشان ‌داده‌اند که ما حدود یک سوم عمر خود را در خواب یا تلاش برای خوابیدن سپری می‌کنیم.
خروسک یک عفونت مسری و شایع در قفسه سینه است که موجب التهاب گلو شده و بر راه‌های تنفسی کودکان اثر می‌گذارد.
سرپرست معاونت مشارکتهای مردمی بهزیستی استان قم گفت: در سال جاری مبلغ ۱۴۱ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان تسهیلات اشتغال زایی به مددجویان بهزیستی اختصاص یافته است.
معاون امور توانبخشی بهزیستی استان قم گفت: حدود ۶۰۰ نفر در مراکز شبانه روزی توانبخشی سالمندان و بیماران ذهنی در استان قم نگهداری می شوند.
پرستار خوب کسی است که می تواند بعد از درمان توسط پزشک نقش موثری در بهبود وضع بیمار داشته باشد.
بسیاری از کشورها به سمت کاربردی کردن سوخت های پاک و تجدید پذیر رفته اند و اولین گام برای این منظور، ساخت خودروهای برقی در بسیاری از این کشورها می باشد.
طبق اعلام کارشناسان، فروش اقساطی تأثیر زیادی بر قیمت های بازار نخواهد داشت چرا که اصلی‌ترین دلیل افزایش قیمت خودرو در بازار نوسانات نرخ دلار است و ربطی به‌خودروساز ندارد زیرا بازار خودرو انحصاری و نرخ دلار رو به بالاست.
مسئول سازمان بسیج مداحان سپاه قم با اشاره به ورود مداحان به مسئله تبیین گفت: ما نقش راهی داریم و این نقش راه ما سال به سال به روز رسانی می شود در دیداری که مداحان با رهبری دارند. مداحان حتما سخنان رهبری در این دیدارها را مطالعه کنند. رهبری بر روی تبیین اصرار دارند که مداحان بر این عرصه ورود کنند.
رئیس کانون شاعران آئینی استان قم با اشاره به اینکه قم یک پایگاه جدی برای شعر آئینی کشور است، گفت: استاد مجاهدی در این مسیر زحمت های بسیاری کشیده است. شعر آئینی قم در کشور پرچم دار است.
این روزها کاشت ناخن تبدیل به یک روتین زیبایی شده است و هر سالن آرایشی یک ناخن‌کار دارد که به دلیل تقاضا برای کاشت یا ریمو (حذف ناخن قبلی) و کاشت ناخن با طرح جدید، وقت ندارد سرش را بخاراند.
بانک‌ها در سال‌های اخیر با روش‌های مختلف مانند مسدودکردن بخشی از وام قوانین را دور زده و در واقع میزان سود خود از تسهیلات را بالا می‌برند.
مسئول سازمان بسیج مداحان سپاه قم با اشاره به هدف قیام امام حسین(ع) اظهار داشت: بر اساس روایات که مورد بررسی قرار می گیرد اهداف مختلفی برای قیام سیدالشهدا اعلام شده است.
رئیس کانون شاعران آئینی استان قم با اشاره به هدف امام حسین(ع) در قیام عاشورا گفت: حرکتی که سیدالشهدا برای قیام انجام دادند دقیقا یک حرکت محاسبه شده بود و ما نمی توانیم حرکت را صرفا برای یک گزینه و هدف تعریف کنیم.
فاز نخست مجتمع خدماتی تفریحی کهکشان غدیر همزمان با هفته دولت به‌صورت رسمی مورد بهره‌برداری قرار گرفت.
اختتامیه مرحله استانی چهل و پنجمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم در قم، با تقدیر از نفرات برگزیده رشته‌های مختلف برگزار شد.
مدیرکل اوقاف قم گفت: ما نباید در بحث مسابقات همچنان همان رویه گذشته را ادامه دهیم و به همان اتفاقات گذشته پافشاری کنیم، بلکه باید در مسابقات قرآنی نوآوری و شکوفایی داشته باشیم.
برپایی مجالس عزا برای کسانی که جان خویش را در راه خدا از دست داده اند از شعایر الهی است؛ زیرا انسان را به یاد خدا می اندازد و به هم نوایی اجتماعی با جنبش آن شهیدان می انجامد.