رییس مرکز آموزش، پژوهش و برنامه‌ریزی مالیاتی سازمان امور مالیاتی کشور گفت: درآمد مالیات بر کالاها و خدمات در هشت ماه امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۵۶ درصد رشد یافت.
طلبه و فعال اقتصادی:
طلبه و فعال اقتصادی گفت: در مسیر تولید با ضوابط کارشناسی نشده مواجه هستیم و در برخی موارد هم ضوابط صحیح موجود، محقق نمی‌شود و همین دو موضوع باعث شده به جای مانع زدایی، مانع زایی شود و راه توسعه برای تولید بسته شود.
مردم فراموش نخواهند کرد افرادی که اکنون با عنوان اقتصاددان نسبت به وضع اقتصادی موجود گلایه می‌کنند، همان افرادی هستند که مردم را برای رای دادن به ناکارآمدترین دولت پس از انقلاب تشویق کرده و آن دولت را در اجرای سیاست های ضدمردمی حمایت و همراهی کردند.
معاون اقتصادی رئیس‌جمهور گفت: طرح کالابرگ الکترونیکی به صورت آزمایشی در 3 استان اجرا شده است و بعد از دریافت نتایج اجرای آن، بزودی در کل کشور اجرا خواهد شد.
وزیر نفت با توجه به نگرانی‌ از پیامدهای احتمالی شیوع کرونا در برخی مناطق به‌ویژه چین برای رشد اقتصادی جهان و آسیب‌های احتمالی برای تقاضا گفت: نگرانی‌هایی درباره احتمال مازاد عرضه نفت در ماه‌های پیش‌رو وجود دارد.
وزیر صنعت، معدن و تجارت علت تأخیر در فرآیند واردات خودرو را مذاکرات واردکنندگان با طرف‌های تجاری عنوان کرد و گفت:‌ از سوی دولت هیچ مانعی برای واردات خودرو وجود ندارد.
فعال اقتصادی با بیان این که مافیا، صنعت خودروسازی کشور را به گروگان گرفته است، گفت: مافیای تولید (مونتاژ) مافیای قطعه‌سازی، مافیای توزیع و مافیای دلال چهار عامل اصلی عقب‌ماندگی صنعت خودروسازی در ایران هستند
کارشناس سازمان هواشناسی با اشاره به بارش باران و برف در مناطق سردسیر کشور طی روزهای آینده، از وقوع بارش‌های پراکنده طی روز جاری در تهران خبر داد و گفت: فردا با نفوذ جریانات شمالی به غرب سواحل دریای خزر، بارش در اردبیل، گیلان و غرب مازندران تشدید می‌شود.
رئیس بانک مرکزی اروپا گفت: نرخ تورم در منطقه یورو هنوز به اوج خود نرسیده است و حتی بیش از انتظار بالاتر می رود.
رئیس انجمن صنایع همگن نیرو محرکه و قطعه سازان کشور با بیان اینکه خودروی اقتصادی تا پایان سال 1402 تولید می شود، گفت: براساس توافقات انجام شده، مقرر شد قطعات این خودرو بدون واسطه در اختیار خودروساز قرار گیرد.
راساس آخرین داده‌های آماری بانک مرکزی، حجم نقدینگی در پایان شهریور ماه سال ۱۴۰۱ به ۵۵۹۴ هزار میلیارد تومان رسید که در مقایسه با پایان اسفندماه سال گذشته ۱۵.۸ درصد رشد را ثبت کرده است.
رییس دبیرخانه شورای‌عالی اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: در دولت سیزدهم در سامانه جامع رصد، پایش و نظارت بر اشتغال به ۸۰۰ هزار نفر که درصدد ایجاد اشتغال بوده‌اند خدماتی جمله صدور مجوز، تسهیلات و مشاوره ارائه شده است.
با در سرویس قرار گرفتن ترین دوم واحد تصفیه نفت گاز پالایشگاه اصفهان و تکمیل واحدهای جانبی پالایشگاه تبریز، میزان تولید گازوئیل یورو 10.5 میلیون لیتر در روز تا پایان امسال افزایش خواهد یافت.
ادامه

در شبکه های اجتماعی به ما بپیوندید

یادداشت
1/0