پیش‌ثبت‌نام متقاضیان اربعین حسینی که قرار بود تا روز عاشورا به پایان برسد، بار دیگر تمدید شد و تاکنون بیش از یک میلیون نفر برای شرکت در مراسم اربعین در سامانه سماح، آمادگی خود را اعلام کرده‌اند.
نماز جماعت ظهر عاشورا در بقاع شاخص نواحی مختلف دوگانه قم برگزار خواهد شد.
نمایش «غزل کفر» به کارگردانی حسین مسافرآستانه به عنوان یکی از ماندگارترین و جریان‌سازترین تئاترهای عاشورایی تاریخ معاصر کشورمان تلاش می‌کند علاوه بر پیوند همنشینی میان آئین و تئاتر؛ حماسه عاشورا را از چهار منظر تاریخی، هنری، شرعی و فقهی به مخاطب ارائه کند.
رئیس دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم در پی سیل اخیر و درگذشت مبلغ جهادی و هنرمند حجت الاسلام والمسلمین نصیری و همسر مکرمه ایشان پیامی صادر کرد.
رئیس اداره امور قرآنی اوقاف استان قم گفت: رقابت‌های مرحله شهرستانی چهل و پنجمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم، از یکم تا ششم مردادماه و در دو بخش برادران و خواهران برگزار می‌شود.
نمایشگاه توانمندی های استان قم در محل نمایشگاه دائمی موزه فرش تهران از تاریخ ۲۸ تیرماه برپا شده است و تا ۳ مرداد به مدت یک هفته ادامه خواهد داشت.
نخستین جشنواره قرآنی و معارفی را با عنوان «ولایت علوی و اکمال دین نبوی» به همت مراکز افق مزار مقدس شیخان و بقعه علی بن بابویه برگزار می‌شود.
مدیر پایگاه اینترنتی امیرالمومنین(ع) خبر داد:
در پایگاه اینترنتی امیرالمومنین(علیه السلام) ۷۴۸ عنوان کتاب حول محور حضرت علی(علیه السلام) است را توانستیم جمع‌آوری کنیم؛ مقاله‌هایی که در مجله‌های علمی پژوهشی در محور امیرالمومنین(ع) وجود داشته نیز در دسترس کاربر قرار دارد.
نماینده ولی‌فقیه در امور حج و زیارت:
نماینده ولی‌فقیه در امور حج و زیارت با بیان این که حج موجب همگرایی و وحدت مسلمانان می‌شود، گفت: بار معنوی و عبادی حج نیز برد جهانی دارد و مربوط به این منطقه نیست و همه مسلمانان از جای‌جای دنیا برای انجام مناسک دور هم در یک مکان مشخص جمع می‌شوند.
حجت‌الاسلام‌والمسلمین قاضی عسکر:
تولیت آستان مقدس حضرت عبدالعظیم(ع) گفت: وحدت امت اسلامی یکی دیگر از فواید حج است تا در کنار هم شبهه زدایی کنند چرا که هنوز هم شبهه‌هایی قدیمی وجود دارد و در این میان اگر قرار باشد که مکه و مسجدالحرام وسیله‌ای بشود.
حجت الاسلام فرحزاد مطرح کرد:
رئیس ستاد مردمی غدیر با اشاره به اینکه کوچه بازاری شدن غدیر باعث ماندگاری آن می شود، گفت: هر کسی در هر حد توان امیرالمومنین علی(ع) و غدیر را از مظلومیت بیرون بیاورد و غدیر را به دنیا معرفی کند.
رئیس امور قرآنی اوقاف قم خبر داد؛
رئیس امور قرآنی اوقاف قم گفت: تاکنون ۱۵۰۰ نفر در رشته های مختلف مسابقات سراسری قرآن کریم در سطح استان قم ثبت نام کرده اند که نشان دهنده رشد ۷۰ درصدی نسبت به سال گذشته است.
با حضور سردار حسین سلامی فرمانده کل سپاه، سردار غلامرضا سلیمانی رئیس سازمان بسیج مستضعفین، حجت‌الاسلام عبدالله حاجی‌صادقی نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران و جمعی دیگر از مقامات عالی‌رتبه کشوری و مدیران رسانه ، پوستر هشتمین جشنواره رسانه‌ای ابوذر رونمایی شد.
ادامه

در شبکه های اجتماعی به ما بپیوندید

یادداشت
1/1