امروز، روز دانشجو است؛ قشری که سینمای ایران به دلیل پرداخت‌های متفاوتی که از دانشجویان در موقعیت‌های مختلف داشته، بسیار به آنها مدیون است.
صندوق اعتباری هنر و بیمه دانا با هدف متناسب سازی نحوه ارائه خدمات بیمه ای با وضعیت و شرایط فعالان فرهنگ و هنر و ارائه خدمات ویژه به اعضای صندوق تفاهم نامه توسعه همکاری امضاء کردند.
حجت‌الاسلام والمسلمین اسکندری خبرداد:
دبیر کنگره علمی امنا الرسل(ص) به تشریح برگزاری این کنگره بین المللی در استان قم پرداخت.
استاد حوزه علمیه گفت: «زیارت» مسئله اختلافی بین شیعه و سنی نیست، بلکه تنها وهابیون آن را شرک می‌دانند و علیه شیعه و سنی دست به جنایت می‌زنند.
در پی جنایت تروریستی در شهرهای ایذه و اصفهان، ۶ تن از مداحان و سخنرانان کشور در فضای مجازی واکنش نشان دادند و این اقدامات را محکوم کردند.
شهردار قم از ارائه 80 نوع خدمت در حوزه ایثار و شهادت در شهرداری قم خبر داد و گفت: برگزاری بیش از 1700 کنگره و یادمان شهدا با حمایت و مشارکت شهرداری قم و چاپ 35 عنوان کتاب بخش کوچکی از فعالیت‌های شهرداری در ترویج فرهنگ ایثار و شهادت بوده و ادامه خواهد داشت.
به مناسبت سالروز وفات حضرت موسی مبرقع(ع)، محفل ادبی و شعری با اجرای نجم الدین شریعتی در حرم این امامزاده واجب التعظیم برگزار می‌شود.
رئیس کانون شاعران آئینی استان قم گفت: همزمان با هفتمین روز شهادت جمعی از هموطنان در حرم شاهچراغ، سوگواره شعر شهیدان حرم در قم برگزار می‌شود.
رئیس انجمن عکس بسیج هنرمندان کشور گفت: برگزاری جشنواره‌هایی مانند «راز خون» بهانه‌ای برای یادآوری، دیده شدن و درک اتفاقات و رشادت‌های رزمندگان برای دفاع از خاک این کشور است.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی قم گفت: برگزاری جشنواره‌هایی مالند راز خون، باعث می‌شود به لحاظ معنوی احیا مجددی در جامعه صورت بگیرد و از طرفی نیز باعث می‌شود والدین شهدا بدانند که هنوز فراموش نشدند و رشادت‌ها و از خودگذشتگی‌های خود و فرزندانشان را همواره قدر می‌دانیم.
سرپرست اداره کل کتابخانه‌های عمومی قم گفت: جشنواره ملی عکس «رازخون» زمانی در ترویج فرهنگ شهادت به نتیجه می‌رسد که محصول‌محور باشد و محصولاتش بتواند در لایه‌های عمومی جامعه برای مخاطبان عمومی و جامعه نخبگانی تاثیر بگذارد
از سال 86 تاکنون برای حج تمتع ثبت‌نام انجام نشده و حدود یک میلیون و 200 هزار نفر در انتظار حاجی شدن هستند. البته با توجه به فرازونشیب‌های اعزام زائران به سرزمین وحی، در یک دهه اخیر کم‌تر از 500 هزار ایرانی به حج تمتع مشرف شدند.
نماینده ولی فقیه در بعثه حج و زیارت با تاکید بر اینکه زائران بالای ۶۵ سال به حج تمتع ۱۴۰۲ اعزام خواهند شد، گفت: در حج امسال حدود ۴۰ هزار زائر ایرانی راهی عربستان شدند اما سال آینده ۸۵ هزار زائر به حج تمتع اعزام خواهند شد.
ادامه

در شبکه های اجتماعی به ما بپیوندید

یادداشت
1/1