در حالی که هر ساله زائران ایرانی حدود ۷ ساعت مسیر مدینه تا مکه را با اتوبوس طی می‌کردند، امسال همه با قطار سریع‌السیر ۲ ساعته به مکه می‌رسند.
مدیرگروه علمی کلام و علوم عقلی مرکز نور:
مدیرگروه علمی کلام و علوم عقلی مرکز نور گفت: دانشنامه فرق و مذاهب با ۱۸۲ عنوان کتاب در ۲۳۳ جلد روز سه‌شنبه رونمایی خواهد شد.
عضو مجلس خبرگان رهبری:
عضو خبرگان رهبری با بیان این که حذف معاونت فرهنگی در وزارت ورزش بسیار غلط است، گفت: اگر معاونت فرهنگی را حذف کنند این ورزشکاران در میدان ورزش آزاد و رها هستند و اگر به گناهی مرتکب شدند این مسئولان هستند که باید جوابگو باشند.
رئیس دانشکده الهیات و معارف اسلامی هدی از تحصیل ۱۳۰۰ دانشجو در این مرکز دانشگاهی خبر داد و گفت: اگرچه این دانشکده زیرمجموعه جامعه‌الزهراست اما مطابق سیاست‌های نظام آموزش عالی فعالیت دارد و در بخش بین‌الملل دانشکده نیز ۱۵۰ دانشجوی غیر ایرانی از ۱۹ ملیت در حال تحصیل هستند.
دبیر ستاد راهبری ورزش حوزه‌های علمیه با بیان این که دشمن از معبر ورزش ضدارزش‌ها را وارد جامعه می‌کند، گفت: نیازمند شکل‌گیری یک نظام تخصصی ورزش با اولویت فرهنگ در کنار تخصص هستیم.
دبیر ستاد راهبری ورزش حوزه‌های علمیه:
دبیر ستاد راهبری ورزش حوزه‌های علمیه گفت: ورزش دروازه ترویج فرهنگ ملت هاست، اما این موضوع در کشور ما با موانع و مشکلات ساختاری و اجرایی بسیار جدی مواجه است.
معاون آموزشی و پژوهشی دانشگاه قرآن و حدیث گفت: مهلت ثبت‌نام در رشته‌های ارشد و دکتری دانشگاه قرآن و حدیث تا ۲۰ اردیبهشت ماه تمدید شد.
رئیس کمیسیون فرهنگی کمیته ملی پارالمپیک:
رئیس کمیسیون فرهنگی کمیته ملی پارالمپیک با بیان این که زیرساخت‌های لازم برای ورود بانوان به ورزشگاه‌ها فراهم شود، گفت: حریم زن مسلمان در ورزشگاه‌ها باید حفظ شود.
فعال فرهنگی:
فعال فرهنگی گفت: انحلال معاونت فرهنگی وزارت ورزش و جوانان ضربه جبران ناپذیری به ورزش کشور می زند که نیازمند ورود شورای عالی انقلاب فرهنگی به این مهم هستیم.
جانشین وزیر فرهنگ:
جانشین وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، جشنواره معماری فجر را ادای دین به این هنر دانست و گفت: این رویداد در بلندمدت به اصلاح و ارتقا جلوه‌های بصری معماری در صورت‌بندی شهرهای کشور کمک خواهد کرد.
در جشنواره فرهنگی و هنری روز ملی خلیج‌ فارس؛
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی خلیج فارس را بخشی از هویت تاریخی و فرهنگی ایرانیان دانست و گفت: بر سر نام «خلیج فارس» اختلاف دیدگاه و نظر نداریم، کاملا روشن است، خلیج فارس، تا ابد خلیج فارس است.
رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی شهر قم:
ملایی با اشاره به اهمیت حفظ حجاب و تأکید مقام معظم رهبری در رعایت آن گفت: نیروی انتظامی با اجرای طرح فرهنگی نور برای حفظ دژ مستحکم خانواده و حکم رهبر انقلاب به میدان آمده است و ضروری است که حمایت همه جانبه شوندو رسانه ها باید در این میان تبیین کننده اثرات این طرح باشند.
نخستین کاروان زائران عمره‌گزار ایرانی با بدرقه مسئولان حوزه حج و زیارت از فرودگاه امام خمینی(ره) عازم مدینه منوره شد.
ادامه

در شبکه های اجتماعی به ما بپیوندید

یادداشت
1/2