کارشناس مسائل سیاسی:
کارشناس مسائل سیاسی با اشاره به دوران ریاست‌جمهوری آیت‌الله رئیسی گفت: ولایت‌مداری و مردمی‌بودن دو ویژگی بارز شهید رئیسی بود.
تجربه برگزاری انتخابات الکترونیکی در دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی موجب شده تا وزارت کشور مجددا پیشنهاداتی را برای برگزاری انتخابات ریاست‌جمهوری به صورت الکترونیکی به شورای نگهبان ارائه کند.
مراسم بزرگداشت رئیس جمهور شهید و همراهان ایشان، ساعتی پیش در حسینه امام خمینی(ره) با حضور رهبر انقلاب برگزار شد.
صدها تن از سفرا و دیپلمات‌های خارجی از شرق تا غرب و شمال تا جنوب اروپا برای عرض تسلیت به مناسبت شهادت رئیس جمهوری ایران و سایر شهدای سانحه هوایی در سفارت‌خانه‌های کشورمان حاضر شده و دفتر یادبودی را که به همین دلیل گشوده شده امضاء کردند.
در دیدار با خانواده آیت الله رئیسی؛
رهبر انقلاب با اشاره به حضور مردم در تشییع رئیس‌جمهور که از دید مهمانان خارجی دیدارکننده با ایشان هم پنهان نمانده بود، آن را پیامی به دنیا به نفع جمهوری اسلامی توصیف کردند که ریشه‌ی مردمی جمهوری اسلامی و قوت آن را نشان داد؛ قدرت و قوتی که در عمق جامعه و ملّت ایران ریشه دارد.
هواپیمای حامل پیکر شهید جمهور دقایقی پیش با استقبال خانواده شهدا و مسئولان، وارد فرودگاه شهید هاشمی نژاد مشهد شد.
خراسان جنوبی امروز تمام قد به میدان وداع سید محرومان آمد تا دینش را به یار دیرینش ادا کند.
رهبر انقلاب اسلامی در دیدار با نخست وزیر ارمنستان بیان کردند: رئیس جمهور فقید ما نسبت به مسائل مرزی مربوط به ارمنستان و حوادث اطراف این قضیه، بسیار حساس بود و باید این حساسیت‌ها و مراقبت‌ها همچنان لحاظ شوند و ما باید خودمان بتوانیم منافع خود را تأمین کنیم.
آیت الله موحدی کرمانی با ۵۵ رای به عنوان رییس مجلس خبرگان رهبری انتخاب شد.
در پیامی به مناسبت آغاز به کار ششمین دوره مجلس خبرگان رهبری
رهبر معظم انقلاب ششمین دوره مجلس خبرگان رهبری را مظهر مردم سالاری اسلامی خواندند و از وجدان‌های بیدار سراسر جهان دعوت کردند ضمن توجه به واقعیت‌های تلخ نظامات دین ستیز یا دین گریز، در طرح جامع و استوار و گره‌گشا، جذاب و شگفت آور حکمرانی اسلامی تامل کنند.
جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) شهادت آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی، حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه ایران، امام جمعه تبریز و استاندار آذربایجان شرقی را به رهبر انقلاب اسلامی، دولت و مردم برادر ایران تسلیت گفت.
هیأت دولت در پی شهادت رئیس جمهور و هیأت همراه در بیانیه ای آورد: مسیر پر افتخار و خدمت با تاسی به روحیه خستگی ناپذیر آیت الله رئیسی قهرمان و خادم ملت و یار وفادار رهبری ادامه خواهد داشت و کوچکترین خللی در مدیریت جهادی کشور ایجاد نخواهد شد.
آیت‌الله «سیدابراهیم رئیسی» رئیس‌جمهور کشورمان و هیأت همراه به مقام رفیع شهادت نائل شدند.
ادامه

در شبکه های اجتماعی به ما بپیوندید

یادداشت
1/2